183. Mali kuchenni pomocnicy.

183. Mali kuchenni pomocnicy.

Paź 05

Całkiem niedawno, na fanpagu bloga rozwinęła się dyskusja odnośnie niejadków. Mój Maluch niestety do tego grona należy. Wiadomo nie od dziś, że jak z jedzeniem problem, to i odporność dziecka spada.

Właśnie dlatego zainteresowała mnie Kubusiowa Akademia Gotowania KLIK.

kubus logo v2

Co to takiego?

To akcja* przeprowadzana przez magazyn „Kubuś i Przyjaciele” oraz „Mam dziecko”, dzięki której możemy poczytać porady dietetyka, dotyczące zasad prawidłowego żywienia oraz naturalnego wzmacniania organizmu.

W czasie przygotowywania posiłków, możemy przekonać się, jakim nasze dziecko jest chętnym pomocnikiem. Hasło „Bawcie się, gotujcie i dbajcie o zdrowie” świetnie oddaje cel tej akcji.

Do Kubusiowej Akademii Gotowania możecie się przyłączyć, czytając te dwa wymienione przeze mnie wyżej magazyny. Obecnie możecie znaleźć w kioskach numer 11 „Kubusia i Przyjaciół”, w którym omówiono drugi odcinek akcji, czyli moc witamin.

Organizatorzy akcji pomyśleli również o tym, aby zachęcić rodziców do aktywnego włączenia się i baczniejszego przyglądania się temu, co jedzą dzieci poprzez konkurs z fantastycznymi nagrodami na dzieci. Zobaczcie sami, co możecie wygrać dla swoich maluchów! Zadanie konkursowe jest naprawdę proste, więc warto spróbować swych sił. Zwłaszcza, że można to wykorzystać do wspólnej i wesołej zabawy z dzieckiem.

A wszystkie mamy niejadków zachęcam do zapoznania się z tym krótkim poradnikiem KLIK!

*wpis reklamowy

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

9 komentarzy

 1. Paulina Kwiatkowska

  Bardzo ciekawa akcja, także z chęcią się w nią włączę;)

 2. Kiti

  Ciekawa sprawa:)

 3. ila pop

  Adaś lubi tę gazetkę :)

 4. AgaMamaDusi

  To może być całkiem ciekawa akcja… Choć ja raczej nie mam niejadka w domu :)

 5. PamperMama

  Lubię czytać „Mam dziecko” i często korzystam z ich rad. Mimo że na brak apetytu u synka nie mogę narzekać to lubię przepisy na pyszne i zdrowe dania z tego czasopisma :)

  • Też chętnie czytam takie przepisy, zawsze to jakaś inspiracja do przygotowania Maluchowi czegoś fajnego do jedzenia.

 6. li_lia

  My już myślimy nad konkursowym zgłoszeniem.

  li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 7. Mariana

  Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepszą metodą na niejadka to… zaangażować go. Zaangażować malucha do zrobienia posiłku. Jeśli robimy ciasta, to niech miesza masę. Jeśli robimy kanapki, to niech próbuje rozsmarować masło na chlebie i / lub położyć na kromkę szyneczkę czy serek. Po takiej akcji dziecko pilnuje, żeby mama zjadła to, co przygotował, ale też sam zje, bo jakże to tak. Nie ma za bardzo wymówek, wtedy ;).

Trackbacks/Pingbacks

 1. 208. Kubuś Puchatek i Przyjaciele. | MAMICZKA POLECA - […] Otrzymałam ją jakiś czas temu w ramach akcji Kubusiowa Akademia Gotowania, o której pisałam tu KLIK. To fajne, krótkie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.