163. Nad morzem.

163. Nad morzem.

Sie 24

W zeszłym roku o tej porze wypoczywałam w jednym z nadmorskich kurortów. Lubię morze, nie przepadam za górami. W tym roku zrezygnowałam z dłuższego, nadmorskiego wypoczynku z uwagi na chorobę lokomocyjną Malucha. Rok temu nie dawała się jeszcze tak mocno we znaki, jak w tym. Ale kto powiedział, że w czasie urlopu od razu trzeba gdzieś dalej wyjeżdżać?

Skłamałabym pisząc, że nie brakuje mi takiego leżenia na plaży, ale jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi to, co się ma ;) Urlop spędzam u teściowej, w przydomowym ogródku i powiem Wam, że jestem naprawdę zadowolona. Maluch całymi dniami lata na świeżym powietrzu, czego niestety nie mogę mu zapewnić, mieszkając w bloku. Ale żeby nie zapomnieć tak od razu o morzu, wspólnie czytamy fajną, idealną na lato książkę.

SAM_0776
Nad morzem” to ciekawa propozycja Domu Wydawniczego Bellona.

Jest to książka z wysuwanymi elementami, a mój Maluch takie uwielbia. Duży plus za to, że te elementy „chodzą” bardzo łatwo, nic się nie zacina, Maluch się nie irytuje. Nie ma problemu z samodzielnym ich przesuwaniem.

Tekstu jest niewiele. W sam raz dla najmłodszych czytelników. Ogranicza się do kilku zdań, uzupełnionych kolorowymi obrazkami. Poznajemy w niej m.in. kapitana ośmiornicę, wesołego pingwina i żonglującą fokę. Ilustracje mają mało szczegółów, co sprawdza się właśnie głównie u maluszków.

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Ilustracje są bardzo barwne i miłe dla oka. W tej serii ukazały się również „Na sawannie”, „W lesie” i „W zagrodzie”. Niestety tych pozostałych nie mamy, ale jestem ich bardzo ciekawa.

Kupiłam ją w Tesco.

SAM_0778
SAM_0779
SAM_0780
SAM_0781
SAM_0782
SAM_0784
SAM_0787

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

12 komentarzy

 1. Paulina Kwiatkowska

  Cudowna taka książeczka, uwielbiam morze, ale też w tym roku zrezygnowałam:)

 2. Kiti

  Mi książeczka by się z pewnością podobała, zwłaszcza z takimi morskimi bohaterami:)

 3. li_lia

  Nie wiem co mi się bardziej podoba- ilustracje czy nazwisko ich autorki ;)

  Li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 4. Antoniana

  Bardzo mi się podoba ! pierwszy raz widzę taką książkę…

 5. MaMMa

  boska książeczka :-)

  a ja też doceniłam weekendowy relaks u teściowej na działce. ja leże – ona biega :P

  okropne. wiem.. :P

  hihihi

 6. greeneyekitty22

  ale fajna..kolorowa

 7. Ruby Soho

  fajna, chociaż u nas elementy wysuwane służą na razie do odrywania..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.