505. Zęboszczotki + wyjaśnienie przerwy na blogu.

Tak długiej przerwy na blogu chyba jeszcze nie było. Albo była na tyle dawno, że nie pamiętam. Na facebooku już wspominałam, ale napiszę również tu.

Niestety z uwagi na mój obecny stan zdrowia jestem zmuszona bardzo mocno ograniczyć przygotowywanie nowych wpisów na bloga. Jest to po prostu fizycznie niemożliwe. Ten, który czytacie teraz, powstawał na raty przez kilka dni. Zdjęcia do niego miałam przygotowane już wcześniej, dzięki czemu mogłam się skupić wyłącznie na tekście.

Nie wiem, jak długo taki stan będzie trwał. To może być jeszcze kilka/kilkanaście dni, a może i kilka miesięcy. Prawdopodobnie czeka mnie operacja, która może na jakiś czas całkowicie pozbawić mnie możliwości pisania tutaj.

Z bloga nie zamierzam rezygnować, więc jeśli nie będę w stanie niczego dla Was przygotować, stery na ten okres przejmie tata Malucha. Plan jest taki, że albo sam będzie przygotowywał dla Was wpisy, albo będzie robił zdjęcia i zapisywał to, co ja będę dyktować. W tym miejscu dziękuję również Paulinie —> KLIK, która widząc co się dzieje, zaoferowała mi swoją pomoc w prowadzeniu bloga. Na razie nie będzie to konieczne, ale bardzo mi miło, że chciała pomóc.

Ten blog jest moim hobby. Daje mi bardzo dużo radości. Brak możliwości pisania tutaj dodatkowo mnie przygnębia. Nie należę jednak do osób, które łatwo się poddają, dlatego zostanie wprowadzony plan B, o którym napisałam Wam wyżej :) Mam nadzieję, że dzięki temu uda się zachować jakąś ciągłość we wpisach, chociaż ich częstotliwość pewnie będzie dużo mniejsza.

No. To teraz wracamy już do tematyki bloga ;)

Jak Maluch był chory, jeden z zaprzyjaźnionych sklepów z asortymentem dla dzieci ( KLIK), przesłał dla niego dwie książki. Ta, którą zobaczycie w dzisiejszym wpisie, od razu wskoczyła do czołówki w rankingu Malucha. Podoba się całej naszej trójce, bo świetnie pasuje do naszego poczucia humoru. Uprzedzam, że jest ono specyficzne. Nie każdemu coś takiego się podoba.

Zęboszczotki” (Pittau & Gervais) to bardzo pomysłowa książka wydana przez Wydawnictwo Babaryba.

zęboszczotki

Nie ma tu właściwie tekstu. Są jedynie nazwy poszczególnych szczotek do zębów. Niektóre skojarzenia mogą Was naprawdę zaskoczyć. Są tu m.in. szczotki dla kobiety i mężczyzny (patrząc na ilustracje, nie będziecie mieli wątpliwości, która jest która ;)), dla bliźniaków, dla bezzębnych i dla zwierząt. Są również szczotki przeznaczone dla różnych zawodów. Wśród nich jest m.in. monter kaloryferów, malarz i pedikiurzystka.

Maluch początkowo miał problemy z odgadnięciem niektórych zęboszczotek (upierał się, że wełna owcy pokazana na obrazku to kalafior, a szczotka dla wielbłąda jest szczotką dla węża), ale bardzo szybko nauczył się ich na pamięć.

Nie ma dnia, żebyśmy tej książki nie przeglądali. Jego ulubione zęboszczotki to: dla niewidzialnej osoby, dla muchy i dla pedikiurzystki. Nie próbujcie szukać tutaj jakiegoś głębszego sensu. Raczej nie da się racjonalnie wyjaśnić, dlaczego szczotka do zębów dla wiewiórki to jej ogon, a dla muchy kupa ;) Być może celem tej książki miało być zachęcenie dziecka do mycia zębów. Nie wiem jednak, czy tak jest, bo Maluch nie ma z tym problemów.

Książka ma twardą okładkę i jest dość dużego, podłużnego formatu. Jeśli macie sporo dystansu do siebie i świata, będzie Wam się podobać. Myślę, że najlepiej sprawdzi się u dzieci od 2 roku życia.

Cieszę się, że do nas trafiła. I chociaż staram się kupować Maluchowi różne nowości książkowe, to nie jestem w stanie kupić mu wszystkiego, co wpadnie mi w oko. Zęboszczotki bardzo poprawiły nam ten chorobowy nastrój.

Książkę możecie kupić tu —-> KLIK.

książka o myciu zębów

SAM_8785

SAM_8786

SAM_8787

SAM_8788

SAM_8789

SAM_8790

SAM_8791

SAM_8792

SAM_8794

SAM_8795

SAM_8797

SAM_8799

SAM_8798

Dziękuję e-smoczkowi za przekazaną książkę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

25 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>