656. Jak zrobić ozdoby świąteczne z dziećmi – książki i akcesoria.

Święta coraz bliżej. Zapewne większość z Was wraz z dziećmi przygotowuje różne ozdoby świąteczne. Maluch również chętnie się tym zajmuje. O ile do stworzenia łańcucha nie potrzebujemy żadnej instrukcji, tak do bardziej wyszukanych ozdób lub dekoracji przyda się jakaś pomoc, która albo krok po kroku pokaże jak coś zrobić, albo chociaż podrzuci jakiś ciekawy pomysł. W tym celu przygotowałam przegląd książek i akcesoriów o tej tematyce. Część z nich pewnie zamówię. Tego typu książek/zeszytów jest bardzo dużo. Gdybym miała wymieniać je wszystkie, pewnie wyszłoby kilkadziesiąt pozycji. Do tego zestawienia wybrałam te, które wydały mi się najciekawsze.

1. Ozdoby bożonarodzeniowe. Polska tradycja —-> KLIK. Od razu zwróciła moją uwagę i wpisałam ją na listę zakupów. Jest tu kilkadziesiąt pomysłów na wykonanie bombek, łańcuchów, aniołków itd. Przykłady z okładki wystarczająco mnie zachęciły.

ozdoby-bozonarodzeniowe

2. Nadchodzą święta —-> KLIK. To kolejna książka, którą muszę kupić. Są tu porady krok po kroku, w tym przepisy na świąteczne ciasteczka.

nadchodza-swieta

3. 50 prac ręcznych na zimę —-> KLIK. Można je wykorzystać również jako ozdoby świąteczne.

50-prac-recznych

4. 50 twórczych pomysłów. Zimowe cudeńka —-> KLIK. Tu również może być sporo ciekawych ozdób świątecznych.

50-tworczych-pomyslow

5. Naturalne dekoracje na Boże Narodzenie —> KLIK. To kolejna ciekawa pozycja.

naturalne-dekoracje-boze-narodzenie

6. To i owo na Boże Narodzenie —-> KLIK. Książka zawiera ponad 80 pomysłów. Trafia na moją listę.

to-i-owo

7. Makaronowe ozdoby —-> KLIK. To książka z pomysłami na różne ozdoby z makaronu, które można wykorzystać również na choinkę. Maluch nie lubi makaronu, więc może chociaż w takiej postaci się sprawdzi ;)

makaronowe-ozdoby

8. Kubuś i Przyjaciele. Wypychanki —-> KLIK. W sam raz dla fanów tej bajki. Do wyboru jest jeszcze taka —-> KLIK.

kubus-wypychanki

9. Ozdoby świąteczne. Dekoracje świąteczne —-> KLIK. To jeden z serii zeszytów z wypychankami.

dekoracje-swiateczne

10. Szablon Boże Narodzenie —-> KLIK. W sam raz do świątecznych ozdób. Takie wzory można wykorzystać również na świątecznych kartkach.

szablony-boze-narodzenie

11. Zestaw stempli na Boże Narodzenie —-> KLIK. Można je wykorzystać do różnych świątecznych dekoracji. Zastanawiam się nad ich zakupem, bo stemple nadal znajdują się w kręgu zainteresowań Malucha.

stemple-boze-narodzenie

12. Stemple do ciastek —-> KLIK. Ten zestaw też mnie kusi. Zwłaszcza, że Maluch lubi przygotowywać z tatą różne wypieki.

stemple-do-ciastek

13. Sami kolorujemy pocztówki na Boże Narodzenie —-> KLIK. Jeśli jesteście zwolennikami tradycyjnych życzeń, takie pocztówki mogą się Wam spodobać.

sami-kolorujemy-pocztowki

14. Kreatywne zabawy świąteczne. Szopka na Boże Narodzenie —-> KLIK. Zestaw z plasteliną. Pomysłowy.

szopka-dla-dzieci

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

One thought on “656. Jak zrobić ozdoby świąteczne z dziećmi – książki i akcesoria.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>