663. Znajdź kropki i inne książki dla młodszych dzieci, które mój Maluch uwielbia.

Dzisiaj pokażę Wam cztery książki, które pomimo tego, że teoretycznie są przeznaczone dla młodszych dzieci, to utrzymują się w czołówce ulubionych książek Malucha.

Jak wiecie, zarówno jeśli chodzi o książki, jak i o zabawki, nie trzymam się sztywno przedziału wiekowego, dla którego są przeznaczone. Głównym kryterium są dla mnie przede wszystkim zainteresowania Malucha. I chociaż ma ponad 5 lat, nadal lubi książki z okienkami i inne, które mają niewiele treści, ale dla niego są ciekawe i chętnie po nie sięga.

Do tego wpisu wybrałam takie, które zapewne większość z Was dobrze zna. Jeśli jednak nie mieliście jeszcze okazji się z nimi zapoznać, to zdecydowanie warto to nadrobić.

książki dla trzylatków

Znajdź kropki Wydawnictwo Mamania —-> KLIK.

znajdź kropki

Kiedy widziałam tę książkę jeszcze jako zapowiedź, od razu wiedziałam, że muszę ją kupić Maluchowi. Bardzo lubimy książki tzw. interaktywne, w których trzeba coś odkryć, zakryć, poszukać, przesunąć itd.

Jest tu niewiele treści. I są to jedynie krótkie polecenia dla dzieci. Zadania polegają na odszukaniu od 1 do 10 kropek. Stopień trudności wzrasta wraz z ilością kropek do odszukania. Niektóre z zadań wcale nie są łatwe. Przy małych niszczycielach trzeba uważać, bo niektóre z elementów bez problemów mogą wyrwać.

Nasze ulubione strony dotyczą 6, 8 i 10 kropek. Część z nich możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Kiedy dziecko samo potrafi liczyć, mamy ułatwione zadanie. Można jednak bawić się książką z młodszymi dziećmi, traktując element liczenia jako drugorzędne zadanie i skupić się na samym wyszukiwaniu. W ten sposób ćwiczymy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Jednocześnie można utrwalać (zwłaszcza z maluchami) znajomość kolorów.

Książka ma twardą okładkę, jest poręcznego formatu i świetnie sprawdzi się jako prezent dla dzieci od 3 roku życia. Jest bardzo pomysłowa i kolorowa.

znajdź kropki w środku

książka o kolorach

znajdź kropki 2

znajdź kropki 3

znajdź kropki 4

znajdź kropkę 5

znajdź kropki 6

SAM_0295

SAM_0296

Miłość Wydawnictwo Entliczek —-> KLIK.

miłość

Tę książkę mogę podsumować jednym zdaniem. Jest świetna. Cała nasza trójka bardzo ją lubi.

Tekstu jest niewiele i dotyczy miłości mamy do dziecka. Przedstawia sytuacje, które każdy z nas doskonale zna ze swojego życia. Pomaga zrozumieć dziecku, czym jest miłość i znaleźć odpowiedź na pytanie – „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” Książka pokazuje, że miłość można okazywać nie tylko słowami. Bardzo podoba mi się również fragment, w którym mama wybiera się na randkę ;) Jest to zgodne z moimi poglądami, że kiedy pojawia się dziecko, rodzicielka nie przestaje być kobietą i nie powinna zapominać o swoich przyjemnościach.

Maluch szybko wciągnął się w treść i zaczęliśmy wymyślać inne sytuacje, w których nadal bardzo go kocham. Książka jest pomysłowa i warto ją mieć.

Ilustracje są ładne i proste. Mamy sentyment do głównych bohaterów z uwagi na to, że chłopiec ma jasne loki jak Maluch, a mama ciemne włosy jak ja.

Książka ma twardą okładkę i jest poręcznego formatu. Według mnie najlepiej sprawdzi się u dzieci od 3 roku życia.

wydawnictwo entliczek

SAM_0280

SAM_0281

SAM_0282

SAM_0283

SAM_0284

SAM_0286

SAM_0285

Książka bez obrazków Wydawnictwo Czarna Owieczka —-> KLIK.

książka bez obrazków

Do dziś pamiętam zdziwioną minę Malucha, kiedy usłyszał tytuł tej książki. Dla niego ilustracje to bardzo istotny element książki i jeśli mu się nie podobają, to szybko traci zainteresowanie tekstem. Powiedziałam mu jednak, żeby mi zaufał, bo nie będzie nią zawiedziony. I miałam rację.

Tu również tekstu jest niewiele. Jest jednak zabawny, co jest jego dużym plusem. Czego możecie się spodziewać, zobaczycie na poniższych zdjęciach.

Jeśli lubicie się wygłupiać, to książka dla Was. Można tu poszaleć z modulacją głosu, a nawet urozmaicać sobie czytanie i tworzyć własne dziwne słowa lub wymyślać ciąg dalszy książki.

Książka ma twardą okładkę i zgodnie z ostrzeżeniem zamieszczonym na końcu, jest kompletnie bez sensu ;) Myślę, że również sprawdzi się najlepiej u dzieci od 3 roku życia.

SAM_0262

SAM_0263

SAM_0264

SAM_0265

SAM_0266

SAM_0267

I na koniec Co kryje las? Wydawnictwo Tatarak —-> KLIK.

co kryje las

To książka trójwymiarowa. W czasie jej przeglądania korzysta się z dołączonych „lup” w trzech kolorach. Są one zamieszczone na jednej karcie, co jest dużym plusem. Nie lubię, kiedy w takich książkach te najważniejsze elementy latają luzem. Jak się zgubią, to jest po zabawie. A tę kartę po skończonym czytaniu można schować za okładką, w wyznaczonym miejscu. Jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby wypadła. Tekstu jest niewiele i podobnie, jak w pierwszej książce, są to krótkie polecenia i wyjaśnienia dla dzieci.

Książka ma twardą okładkę i jest dość dużego formatu. Jeśli nie macie jeszcze żadnej książki tego typu, to warto zacząć przygodę z tego typu książkami właśnie od tej. Dlaczego? Bo nie jest nudna. Z tej serii jest jeszcze Co kryje morze? —-> KLIK. Oglądałam ją na targach książki i też jest ciekawa.

Myślę, że może wciągnąć nawet dwulatki. Ilustracje są proste, ale ciekawe.

książka trójwymiarowa

SAM_0270

SAM_0271

SAM_0273

SAM_0274

SAM_0275

SAM_0276

SAM_0277

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

4 komentarzy

  • Dzięki „Miłości” w zrozumiały dla nich sposób wytłumaczyłam moim córeczkom, że nie ma takiej rzeczy, która mogłaby sprawić, że przestanę je kochać.
    „Co kryje las” – jak dla mnie powinno być wyraźnie zaznaczone, żeby przyłożyć lupę do oczu, a nie do książki. Sam kształt lupy sugeruje coś odwrotnego, chyba lepsze byłyby okularki.
    „Książka bez obrazków” – polecam obejrzeć na youtube jak czyta ją Maciej Stuhr – genialne!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>