666. Mój dziadek, Król ptaków i Ala ma kota.

Czas na kolejny wpis o książkach. Tym razem pokażę Wam trzy – jedną, która mi się podoba, drugą, której nie rozumiem i trzecią, która mnie zawiodła.

Poniżej zobaczycie, jak wyglądają w środku, co pozwoli Wam ocenić, czy któraś z tych książek może zainteresować Wasze dzieci. Niewątpliwie wszystkie trzy są nietypowe. I właśnie dlatego zdecydowałam się je kupić.

książki dla pięciolatka

Zacznę od tej, która zarówno mi, jak i Maluchowi przypadła do gustu.

Król Ptaków Wydawnictwo Dragon.

król ptaków

To historia o ptakach, które znalazły ciekawy sposób na to, aby wyłonić ze swojego grona króla. Uznały, że zostanie nim ten, który jako pierwszy doleci do Słońca. Finał wyścigu zaskakuje, dlatego Wam go nie zdradzę.

Książka według mnie najlepiej sprawdzi się u przedszkolaków, którym łatwiej będzie zrozumieć jej sens. Bo jak się pewnie domyślacie, jest to historia z morałem. Ma również walor edukacyjny. Można tu poznać wiele różnych gatunków ptaków. A nawet wydawać przeróżne ptasie odgłosy.

Jest dużego formatu i ma twardą okładkę. Utrzymana jest w ubogiej kolorystyce (czarno-pomarańczowej), co jednak wyróżnia ją na tle innych książek i moim zdaniem jest jej atutem.

Książkę można kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_0349

SAM_0350

SAM_0351

SAM_0352

SAM_0353

SAM_0356

SAM_0357

SAM_0358

Mój Dziadek Wydawnictwo Kocur Bury.

mój dziadek

To właśnie ta książka, której nie rozumiem. Maluch raczej też nie, bo po pierwszym czytaniu odłożył ją na półkę i tak sobie leży. Jest to portret dziadka i sąsiada z punktu widzenia małego chłopca.

Przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Tekstu jest niewiele, a zdania proste i krótkie. To książka bardziej obrazkowa. Według opisu wydawcy jest to książka o przemijaniu, bliskości i przyjaźni. Być może o tym właśnie jest, tylko ja nie czuję tego klimatu ;) Jedno jest pewne. Książka pokazuje, że starość wcale nie musi być smutna i nudna. Dziadek też może aktywnie spędzać czas.

Książka jest poręcznego formatu i ma twardą okładkę. Tu również kolorystyka jest uboga i ilustracje kojarzą mi się z książką Ciekawe, co myśli o tym królowa —-> KLIK.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_0369

SAM_0370

SAM_0371

SAM_0372

SAM_0374

SAM_0375

SAM_0376

I na koniec książka, która mnie zawiodła, czyli Ala ma kota. A Ali? Wydawnictwo Dwie Siostry.

ala ma kota

Dlaczego mnie zawiodła? Po prostu spodziewałam się po niej czegoś innego. To zbiór prostych zdań w różnych językach. Niestety nie wiem, jak się je poprawnie wymawia, więc nawet nie próbuję ich czytać, żeby nie utrwalić Maluchowi nieprawidłowych wzorców. Kto wie, może kiedyś będzie chciał się uczyć norweskiego lub francuskiego ;) Wymowa jest napisana tylko przy niektórych krajach. Szkoda, że nie przy wszystkich.

Książka obejmuje 25 krajów. Dzięki niej można się dowiedzieć, od czego zaczynają naukę czytania dzieci z różnych stron świata. Myślałam, że będzie to bardziej w formie klasycznego elementarza, co pozwoli Maluchowi zgłębić jego zainteresowanie literami i nauką czytania.

Wprawdzie jest to książka pomysłowa i można ją potraktować jako ciekawostkę, ale u nas się niestety nie sprawdzi. Dla nas jest po prostu nudna. Pokazuję ją jednak, bo wiem, że wśród Was mogą być osoby, którym książka się spodoba. Kwestia gustu.

Jest niewielkiego, poręcznego formatu i ma twardą okładkę. Tu również ilustracje są specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu. Mnie nie porwały, dlatego u nas ta książka się nie wybroni ;)

Książkę można kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_0361

SAM_0362

SAM_0363

SAM_0364

SAM_0365

SAM_0366

SAM_0367

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>