673. Gdy smok się wprowadza ponownie + KONKURS.

673. Gdy smok się wprowadza ponownie + KONKURS.

Kwi 30

Pamiętacie książkę „Gdy smok się wprowadza” Wydawnictwa CzyTam, którą pokazywałam Wam tu? —-> KLIK. Maluch nadal ją uwielbia, a ja z kolei nadal uważam, że to jedna z najładniej zilustrowanych książek, jakie mamy.

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną część smoka. Tym razem mam dla Was niespodziankę, bo również i Wy będziecie mogli otrzymać nową część. Szczegóły konkursu znajdziecie na fanpagu bloga —> KLIK, bo to tam odbędzie się zabawa.

Gdy smok się wprowadza ponownie Wydawnictwo CzyTam —-> KLIK.

gdy smok się wprowadza ponownie

Zacznę od tego, że chociaż to kolejna część z serii, poza bohaterami nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednią. Spokojnie możecie zatem rozpocząć swoją przygodę ze smokiem od najnowszej części.

Tym razem motywem przewodnim książki jest pojawienie się w domu kolejnego rodzeństwa. Kolejnego, bo główny bohater ma już starszą siostrę. Tym razem przyszedł czas na niemowlaka.

Tekstu jest niewiele. Wytrzymają go na jedno czytanie nawet niecierpliwe dzieci. Podobnie, jak w pierwszej części, pomysłowość chłopca i jego przyjaciela smoka jest zaskakująca.

Podoba mi się to, że książka porusza problem buntu u starszego rodzeństwa. Wiadomo, że pojawienie się nowego członka rodziny jest dla dzieci dużym przeżyciem. I nie wszystkie sobie z tym radzą z uśmiechem na twarzy. Jak skończyła się ta historia przekonajcie się sami. Uprzedzam jednak, że przy niektórych fragmentach niezbędne jest zdystansowanie i poczucie humoru ;)

Książka jest pięknie ilustrowana i jest kwadratowego formatu. Ma twardą okładkę. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

KONKURS

A teraz zapraszam Was na nasz fanpage —-> KLIK, gdzie do zgarnięcia w prostym konkursie są 3 egzemplarze tej książki.

SAM_0513

SAM_0514

SAM_0515

SAM_0516

SAM_0517

SAM_0518

SAM_0519

SAM_0520

SAM_0522

SAM_0523

SAM_0524

SAM_0525

SAM_0526

SAM_0527

Dziękuję Wydawnictwu CzyTam za przekazany egzemplarz.

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

3 komentarzy

  1. Wygląda super!
    Akurat jesteśmy na tym etapie ;) Tylko starszy synek ma 21 miesięcy a młodszy miesiąc… I żadne książki nie były w stanie go przygotować na rewolucję ;) Na szczęście znosi to bardzo dzielnie.
    Ja też się staram ;)
    Pozdrawiam serdecznie!

  2. Bajeczka brzmi naprawdę wspaniale! Fajnie, że porusza taki problem w sposób przystępny dla dzieci i pozwala im zrozumieć zmiany, jakie nastąpiły w ich życiu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.