681. Remek marzyciel, Co się stało? – małe wypadki i 5 złotych, czyli pomysłowe książki dla dzieci.

Czas na kilka nowości z biblioteczki Malucha. Przygotujcie się na serię wpisów książkowych, bo na bliższe pokazanie czeka sporo ciekawych publikacji. Mój portfel płacze, ale nie potrafię się opanować ;) O tych, które pokażę Wam dzisiaj, wspominałam w przeglądach nowości i zapowiedzi tu —-> KLIK i tu —-> KLIK.

ksiazki-dla-przedszkolakow

Zacznę od tej, która z tego zestawu najbardziej przypadła Maluchowi do gustu.

Remek marzyciel Wydawnictwo Widnokrąg.

remek-marzyciel

Lubię książki tego wydawnictwa, głównie za to, że są takie nietypowe. Pokazywałam na blogu np. Czarną książkę kolorów —> KLIK i Zabawnego ptaszka —-> KLIK. Ta książka także nas nie zawiodła.

To krótka historia o pewnym ślimaku, z bardzo bujną wyobraźnią. Tekstu jest bardzo mało, a ilustracje są zabawne. Tak jak inne książki tego wydawnictwa, to książka z przesłaniem.

Te różne odmiany ślimaków kojarzą mi się z książką Zęboszczotki, którą Maluch nadal uwielbia. Pokazywałam Wam ją tu —-> KLIK.

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

ksiazki-dla-dzieci

remek-marzyciel-2

remek-marzyciel-3

remek-marzyciel-4

remek-marzyciel-5

remek-marzyciel-6

remek-marzyciel-6

Co się stało? Małe wypadki Wydawnictwo Widnokrąg.

co-sie-stalo

I kolejna pomysłowa książka tego wydawnictwa. Wiedziałam, że jest przeznaczona dla młodszych dzieci, ale moja ciekawość była silniejsza ;)

Tu również jest niewiele tekstu. Każda z ilustracji jest uzupełnieniem poszczególnych zdań.

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Według mnie, z uwagi na bardzo proste ilustracje, może zaciekawić także trochę młodsze dzieci. Może być ciekawym wstępem do rozmów z dzieckiem na temat bezpieczeństwa i różnych zagrożeń.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

co-sie-stalo-male-wypadki

co-sie-stalo-male-wypadki-2

co-sie-stalo-male-wypadki-3

co-sie-stalo-male-wypadki-5

 

I na koniec 5 złotych Wydawnictwo Dwie Siostry.

5 złotych

To książka bez tekstu. Służy do opowiadania. Mały chłopiec znalazł pod stołem piątaka i tak zaczyna się ta historia. Właściwie za każdym razem można ją opowiadać inaczej. Albo dopowiadać ciąg dalszy na zmianę.

Ilustracje bardzo mi się podobają, ale na Maluchu nie zrobiły wrażenia. Być może kiedyś się to zmieni, bo na razie książka i tak zostaje z nami ;) Ten brak zainteresowania może wynikać z tego, że są one mało kolorowe.

Ma twardą okładkę. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

5-zlotych-2

5-zlotych-3

5-zlotych-4

5-zlotych-5

5-zlotych-6

P.S. Zaczynamy urlop, więc w najbliższym czasie będę coś wrzucać głównie na instagram :)

Jeszcze jedna krótka informacja i jednocześnie prośba do Was. Autorka wielu książek dla dzieci Urszula Kozłowska zmaga się z ciężką chorobą. Jeśli znacie jej książki (a zakładam, że tak jest) lub po prostu chcielibyście ją wspomóc w tej walce, zerknijcie na stronę fundacji —-> KLIK.

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>