140. Basia i alergia – coś dla małych alergików i nie tylko.

140. Basia i alergia – coś dla małych alergików i nie tylko.

Cze 26

Alergia na… sierść konia. Kto ją ma?

Nie ja, nie Maluch, a mała Basia z książki „Basia i alergia” Zofii Staneckiej, ilustracje Marianna Oklejak, Wydawnictwo Egmont.

Książkę tę otrzymałam na spotkaniu blogerek. Widziałam wcześniej serię z Basią, ale tej pozycji akurat nie.

SAM_0121

Tekstu jest dużo, nawet bardzo. Dla Malucha za dużo. Nie jest w stanie wysiedzieć, bo kilka razy podjęłam próbę czytania. Ale korzystamy z książki w inny sposób. Opowiadam Maluchowi własną historię, posiłkując się ilustracjami. Są tam różne zwierzęta, co sprawia, że Maluch siedzi i paszczowo wszystkie odgłosy prezentuje.

Książka porusza temat alergii, który jest mi bardzo bliski, gdyż zarówno Maluch, jak i ja, borykamy się z uczuleniem na różne rzeczy. Tytułowa Basia ma alergię na sierść konia, co jest o tyle przykre, że jest to jej ulubione zwierzę. Pomimo tego, że jest to książka dla dzieci, występuje tam kilka pojęć medycznych. Bardzo mi się to podoba. Basia dzielnie znosi wizytę u lekarza i zastrzyk odczulający. Moim zdaniem warto tę książkę przeczytać dzieciom, które również mają podobne problemy. Mama Basi pomaga jej znaleźć również pozytywne strony sytuacji, w której się znalazła.

Jest to książka w twardej oprawie, ale strony już nie. Pod nadzorem rodziców mogą ją jednak przeglądać również mali niszczyciele ;)

W serii z Basią ukazało się wiele tytułów. Są to m.in. „Basia i Mama w pracy”, „Basia i bałagan”, „Basia i dentysta”, „Basia i słodycze”. Każdy z nich porusza inny, ważny temat. Przygody Basi niewątpliwie pomagają zrozumieć dziecku otaczający świat i pokazują, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Książkę możecie kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_0122
SAM_0123
SAM_0125
SAM_0127

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

21 komentarzy

 1. Oxichka G

  Krótko i na temat :) Powiem tak, do niedawna, moim blogiem parentingowym nr 1 był pewny inny blog, który teraz zszedł na 2. pozycję. A to z Twojego powodu, bo to Ty teraz jesteś moim nr 1! * a propos, Ciebie znalazłam właśnie w komentarzach na wspomnianym blogu*. Mój też jest alergikiem, książki też KOCHA (to mało powiedziane), przekonałaś mnie do tej pozycji na 10000% :) Pozdrawiamy baaaaardzo serdecznie :)

  • Bardzo mi miło :))
   U nas też książki to podstawa. Zaczynamy od nich dzień i nimi go kończymy. Czasem na płacz mi się zbiera, jak widzę Malucha niosącego setny raz w danym dniu tę samą książkę :D I nie są to łzy radości :D

   Pozdrawiam i zapraszam na kolejne wpisy :))

 2. Agusiek

  Ja się już doczekać nie mogę jak będziemy czytać takie dłuższe książeczki z większą ilością tekstu, ciekawe kiedy to nastąpi ;)

  • U nas jest coraz lepiej z dłuższym tekstem, ale przy takim na całych stronach to nie wytrzymuje jeszcze. Chyba, że obok jest jakaś szczegółowa ilustracja, która przedstawia to, o czym czytam. To wtedy, pokazując wszystko po kolei jest szansa, że dotrwamy do końca ;)

 3. Paulina Kwiatkowska

  Ja miałam ,,Basię i podróż” i bardzo mi się podobała, a tą Ci podkradnę przy następnym spotkanu;p

 4. Umi i.

  Słyszałam juz o Basi, bardzo fajna seria:)

 5. Natalia

  jeszcze tej książeczki nie mieliśmy :) trzeba się chyba za nią rozejrzeć :) pozdrawiam

  Natalia

 6. Natalia

  jeszcze tej książeczki nie mieliśmy :) trzeba się chyba za nią rozejrzeć :) pozdrawiam

  Natalia

 7. Ruby Soho

  ciekawa książeczka, i mądre tematy porusza:)

 8. Mordoklejka

  Basia jest fajna. Dla młodszych dzieci polecam serię Basia i Franek. Mój synek je uwielbia :)

  • Mieliśmy jakąś książkę z tej serii, ale córka znajomych zabrała do siebie, bo był tam jakiś obrazek, który bardzo się jej podobał :D

 9. Angelina Lorek

  ładne obrazki! Przeczytam sobie, bo też mam alergię na sierść konia :D

 10. W Roli Mamy

  Napisałaś, że „dużo tekstu”, więc to coś dla nas, bo Aleks wskoczył na etap książek „do czytania”, a nie „do oglądania”.

 11. W Roli Mamy

  Napisałaś, że „dużo tekstu”, więc to coś dla nas, bo Aleks wskoczył na etap książek „do czytania”, a nie „do oglądania”.

 12. MaMMa

  my mamy na wełne :P no cóż……

  nie wiem czy będę sie o taką ksiażke wzbogacać bo temat alergi nie jest u nas jakis dokuczliwy, ale jakby to była jakaś większa sprawa to myślę, że bym się zaopatrzyła, żeby lepiej to przekazać maluchowi :-)

 13. bardzo lubimy serię z Basią :-)) Norbert jest alergikiem także pewnie zakupimy ;-)

 14. yllla-cowgowiepiszczy.blogspot

  Spodobała mi się ta seria, fajne tematy są w niej poruszane

 15. yllla-cowgowiepiszczy.blogspot

  Spodobała mi się ta seria, fajne tematy są w niej poruszane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.