52. Uczę się porównywać – książeczka z okienkami.

52. Uczę się porównywać – książeczka z okienkami.

Gru 28

Okienka. To jeden z fajniejszych gadżetów w książkach dla dzieci. Można je odkrywać, zakrywać, odkrywać itd. Maluch je uwielbia. To właśnie dzięki nim narodziła się wielka miłość do książek o Mysi, o których pisałam tu —-> KLIK.

Od tego czasu pojawiły się u nas również inne książki z okienkami. Między innymi „Uczę się porównywać – zagadki i niespodzianki na każdej stronie” Wydawnictwa Wilga.

uczę się

Z tej serii są jeszcze „Poznaję kolory”, „Poznaję kształty” i „Uczę się liczyć”. W niedługim czasie dokupimy pozostałe, żeby mieć komplet.

Książka jest bardzo kolorowa, ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Czyli wszystko to, co lubimy najbardziej. Poza tym ma z boku zakładki, podobne do tych, które były w książkach z serii „Moi przyjaciele” —-> KLIK.

Znajduje się w niej 25 otwieranych okienek, które sprawiają Maluchowi wiele radości. Za każdym razem odkrywa je, jakby robił to pierwszy raz. Pod okienkami mamy m.in. pszczołę, tort, królika i kurę.

Książka ma również walor edukacyjny, bo jak tytuł wskazuje pokazuje różne przeciwieństwa: wielki-mały, jasny-ciemny, ciężki-lekki, kwaśny-słodki i szybki-powolny.

Proste zagadki zachęcą starsze dziecko do aktywnej nauki i ułatwią zapamiętywanie. U mojego Malucha okienka niewątpliwie rozbudzają ciekawość poznawczą. Sięga po tę książkę bardzo często.

Kupiłam ją w Empiku. Można ją kupić również np. tu —->KLIK KLIK KLIK.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

24 komentarzy

 1. Antoniana

  Mamy podobną, do roku nawet mała się nią interesowała, teraz niestety odeszła w niepamięc..

 2. Kruszynka

  Fajne:)

 3. Agusiek

  My mamy trochę inne książeczki z okienkami, ale schowane leżą w szafie bo Młoda okienka niszczyła zamiast podglądać co się w nich kryje ;)

  • Mamiczka

   To u nas tak jest z rozkładanymi książkami, takimi jakby 3D. Mamy takie zwierzaki kłapaki, to prawie wszystkie mają już oberwane buzie :D

 4. Mamade

  Fajna pozycja:)

 5. A te okienka nie są łatwe do urwania? Bo mój Kuba lubi niszczyc takie wystawacze. Mamy jedną taką książeczke z okienkami to mu nawet nie daję jeszcze, bo zaraz byłoby po niej. Czekam aż mały trochę do niej „dojrzeje”

  • Mamiczka

   Jak mocno by szarpnął, to na pewno by naderwał. Ale żeby całkowicie wyrwać, to musiałby się napracować :D

 6. Mamajaga

  my mamy tego typu ksiażeczkę i moja córka do tej pory ją lubi, a ma już prawie 4 lata!:)

 7. Rossnett

  swietna ksiazeczka

 8. Wygląda fajnie :) Mój by je pomiął pewnie, on lubi wszystko co papierowe zgniatać w rękach :)

  • Mamiczka

   Tu nie tak łatwo pognieść, bo strony są sztywne a okienka dość mocne :D

 9. Bee

  przydatna ksiazeczka:|)

 10. Jestem ciekawa czy mój rozbójnik by nie poodrywał tych okienek ale ogólnie fajna książeczka:)

 11. MaMMa..

  świetne! my ostatnio oglądaliśmy całą serie o której pisałaś ” Kocham swoją mamusie ” itp., oraz oczywiście książki o pojazdach :-)

 12. jak zwykle świetna książeczka ;)

 13. te ksiązeczki z okienkami sa swietne ja ostatnio w empiku do paczki swemu kupiłam z tych małych wueś w tematyce jakoś tak za 5 zł tylko

 14. panna mi

  jak zwykle jestem zachwycona! opróżniasz mój portfel! :P

 15. Najfajniejsza jest zabawa w lepienie z gliny :)

  • Mamiczka

   Pewnie, że takie twórcze zabawy są najfajniejsze :) Jak Maluch będzie starszy, to na pewno i z gliny będziemy lepić. Na razie to jego zabawa polegałaby na jej jedzeniu :D

 16. Anonymous

  Nie martwiłbym się, że dziecko wyrwie okienka. O to chodzi w dorastaniu, żeby eksperymentować, sprawdzać wytrzymałość rzeczy. Nie skąpcie dzieciom doświadczeń tylko dlatego, że mogą zniszczyć nawet nie tak drogą książkę. Niech niszczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.