157. Mój pierwszy atlas Świata – atlas dla maluchów.

157. Mój pierwszy atlas Świata – atlas dla maluchów.

Sie 08

Chyba każdy z nas chciałby kiedyś przeżyć taką podróż dookoła świata. Zobaczyć to wszystko, co znamy tylko z opisów, fotografii i filmów. Maluch na taką podróż jest jeszcze za mały (już sobie wyobrażam tę męczarnię w środkach lokomocji), więc pozostaje nam jedynie pokazanie mu kawałka świata m.in. w książkach.

Mój pierwszy atlas świata” Ewa i Paweł Pawlakowie, Wydawnictwo Egmont, to trzecia z serii książek dla najmłodszych.

SAM_0556

O poprzednich pisałam tu —>  KLIK i tu —->  KLIK. I chociaż trafiła do nas jako ostatnia, to podobnie, jak tamte okazała się świetna.

Na poszczególnych stronach czytamy o tym, co można znaleźć w Afryce, Europie, Azji, Australii i Oceanii, Antarktydzie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. W kilku zdaniach można przekazać dziecku czym jest m.in. Sahara, Wielki Mur Chiński, Wielka Rafa Koralowa, Pampa, Grand Canyon oraz kim jest np. Elżbieta II lub Wołodia.

Ilustracje  są wykonane podobną techniką, jak w poprzednich książkach. Są bardzo kolorowe i wyraźne. Maluch przegląda je z dużym zainteresowaniem. Tekstu jest mało, akurat dla najmłodszych. Uważam, że jeśli od małego zapoznaje się dziecko z geografią i różnymi ciekawostkami ze świata, to później łatwiej mu będzie przyswajać sobie wiedzę w tym zakresie.

Książka jest dużego formatu i ma sztywne, zaokrąglone na rogach strony. Jest bardzo ładnie wydana, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent. Moim zdaniem zaciekawi zarówno 2.latka, jak i trochę starsze dziecko.

Można ją kupić np. tu —–>ATLAS ŚWIATA.

SAM_0557
SAM_0558
SAM_0559
SAM_0560
SAM_0561
SAM_0563
SAM_0564

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

11 komentarzy

 1. Joanna Andryszczyk

  rewelacyjna :)

 2. Ruby Soho

  właśnie zastanawiałam się jak wygląda ta książeczka w środku, bo w empiku jej nie mieli, można tylko zamówić i nie wiedziałam czy warto kupić. Myślę jednak że spokojnie mogę się wstrzymać kilka miesięcy z zakupem, bo mój maluch jest na innym etapie.

 3. Yllla

  Lubię takie książki :)

 4. MaMMa

  świetne! nie wiem czy dla takich maluchow , ale naprawdę świetny!

  • Maluch jeszcze nie kuma, co to mur chiński, ale woła na to brama :D

   • MaMMa

    buhahahahhaa zeby nie kazał Ci robić bramy z klocków :P

    a swoją drogą macie może klocki drewniane z „wyrytymi” literkami i cyferkami ?

 5. Agnieszka Modzelewska

  Super książeczka :)

 6. Paulina Kwiatkowska

  Lubię książki z Egmontu dla dzieciaków, więc tytuł zapamiętam ;) Podejrzewam,że ja bym się sama wiele z takiej książeczki dowiedziała ;)

 7. Kiti

  O serii nie słyszałam, ale już teraz widzę, że by mi się spodobała ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.