156. Mrówka wychodzi za mąż.

156. Mrówka wychodzi za mąż.

Sie 05

Całkiem niedawno wspominałam Wam o rosnącej fascynacji Malucha różnymi owadami. Nic zatem dziwnego, że bardzo chętnie otacza się książkami, w których można pooglądać i posłuchać o jego ulubieńcach. Przyznaję, że niektóre z tych książek po jakimś czasie zaczynają mnie nudzić (w przeciwieństwie do Malucha), ale jest taka jedna, którą również wielbię.

Mrówka wychodzi za mąż” to kolejna świetna książka Przemysława Wechterowicza, ilustracje Aleksandra Woldańska, Wydawnictwo Czerwony Konik.

SAM_0546
O fantastycznych książkach tego autora już pisałam. Podobnie, jak tamte, jest to książka napisana z dużym poczuciem humoru. Już sam tytuł przyciągnął mnie, jak magnes. No bo kto słyszał o mrówce, która szuka męża? Od samego początku zauroczyły mnie również ilustracje, a zwłaszcza mrówka, stojąca z kubkiem kawy.

Na poszczególnych stronach poznajemy kandydatów na mrówkowego męża. Wbrew pozorom nie są to jedynie mrówki. Na ogłoszenie mrówki, o poszukiwaniu odpowiedniego kandydata zgłosił się m.in. pies, słoń, a nawet goryl. Jednak żaden z nich nie zawładnął sercem głównej bohaterki. Czy mrówka stanie na ślubnym kobiercu? A jeśli tak, to kto będzie jej wybrankiem? Tego jak zawsze Wam nie zdradzę, żeby nie zepsuć pierwszego czytania.

Książka jest dużego formatu. Ma sztywną okładkę (niestety brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie. Pomimo częstego jej przeglądania, Maluch na razie niczego nie podarł :) Na niektórych stronach jest wprawdzie sporo tekstu, ale tak wciąga, że nawet Maluch bez problemu wytrzymuje całość.

Obecnie na stronie wydawnictwa KLIK podano, że nakład tej książki został wyczerpany. Ale może jeszcze gdzieś uda się Wam ją dostać.

SAM_0534
SAM_0535
SAM_0536
SAM_0540
SAM_0541

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

10 komentarzy

 1. MaMMa

  omg jaka okładka bueheheh :P starzy to jednak maja kosmate myśli nie ma co! :P wstydź się matko! :P

 2. greeneyekitty22

  fajna książeczka

 3. Agusiek

  Martynka też lubi owady ;) A urodziny się zbliżają coś czuję że konkretne doładowanie książek dostanie od nas!

 4. Ruby Soho

  strony za miękkie jak dla nas :) musimy poczekać z takimi lekturami:)

 5. karrolajna

  fajne :D

 6. Paulina Kwiatkowska

  Szkoda, z chęcią bym poczytała o Mrówce i jej wybrankach .

 7. Kiti

  Fabuła bardzo mi się podoba, ilustracje nieco mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.