146. Robimisie Wydawnictwa Dwie Siostry.

146. Robimisie Wydawnictwa Dwie Siostry.

Lip 09

Mój Maluch na hasło nożyczki jednoznacznie wskazuje swoje pazurki od nóg. Nie cierpi ich obcinania, przez co kojarzą mu się wyłącznie z tym. Ja również nie cierpię tego, bo zanim dobrniemy do końca jestem spocona jak mysz. I chociaż robię to głównie, kiedy Maluch śpi, to nie zmienia to faktu, że cięcie czegoś tak maciupkiego na wierzgających przez sen stopach do najlepszych rozrywek nie należy.

Ale nie o pazurkach miało być dzisiaj, a o świetnej książce, która na jednej z ilustracji ma owe nożyce. „Robimisie” Agaty Królak to kolejna fantastyczna pozycja Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_0265

O poprzedniej części („Różnimisie”) pisałam tu —-> KLIK.

Premiera tej książki odbyła się wczoraj, ale kupiłam ją już wcześniej, w przedsprzedaży. „Różnimisie” należą do jednych z ulubionych książek Malucha, więc na „Robimisie” czekałam z niecierpliwością. Nie zawiodłam się.

Czym zajmują się misie? Tym razem poznajemy różne zawody. Jest tu m.in. bibliotekarz, astronautka, strażak, położna, krawcowa i ulubieniec Malucha fryzjer. Na punkcie tego obrazka Maluch oszalał. Cały czas stuka paluszkiem na nożyczki i grzebień, pokazując, że nożyczki są od pazurków od nóg, a grzebień od włosów. Do tej ilustracji zdecydowanie powraca najczęściej.

Podobnie, jak w poprzedniej książce, zarówno ilustracje, jak i napisy wykonane są dziecięcą techniką. Tym razem są one jednak bardzo kolorowe, co moim zdaniem daje przewagę tej książce. Ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Nie sposób jej nie zauważyć na półce. Swoją okładką przyciąga, jak magnes.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_0266
SAM_0267
SAM_0268
SAM_0270
SAM_0271

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

14 komentarzy

 1. Joanna Andryszczyk

  :))

 2. yllla-cowgowiepiszczy.blogspot

  Książeczka fajna :)

  Moja Mała przez sen nie da sobie obciąć paznokci, więc obcinamy przy karmieniu :) Mąż ją trzyma i stara się usztywnić nogę/rękę a ja staram się obciąć :) Zazwyczaj oboje się napocimy przy tym :)

 3. li_lia

  Rzeczywiście, fryzjer wymiata ;) A z bibliotekarzem mogłabym się sama interpretować. Prócz obrazków i podpisów nie ma tam innego tekstu?

  li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 4. MaMMa

  uwielbiam te misie!!!!!!!
  ps- mój też nie znosił nożyczek! zamieniłam je na obcinacz. zwykły, dorosły. i co ? 3 mnuty i po „krzyku ” chętnie daje obciąć a i pazury szybko skrocone i nic docinać nie trzeba,.,
  polecam

 5. ila pop

  fajne miśki :)

 6. Agnieszka z kreatywnika

  Rewelacyjna! ;)

 7. Agnieszka z kreatywnika

  Rewelacyjna! ;)

 8. Agusiek

  Musimy w końcu ją nabyć bo jeszcze nie mamy ;)

 9. PamperMama

  Te rysunki mnie rozwaliły, wyglądają świetnie i zachęcająco :) Musimy mieć tą książeczkę :)
  P.S. Nie wiesz czy jest już dostępna w Empiku?

 10. Kiti

  Moim zdaniem książka trochę dziwna, ale jak Maluchowi się podoba:)

 11. Paulina Kwiatkowska

  Najważniejsze, że dziecko zadowolone:)

 12. lucy

  cudne są te ilustacje

  and in between

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.