159. Przygody żabki – książka do wspólnego czytania.

159. Przygody żabki – książka do wspólnego czytania.

Sie 14

Pamiętam, że w przedszkolu bardzo lubiłam czytać książki z obrazkami w treści. Forma rebusów od zawsze bardzo mi odpowiadała. Do dzisiaj lubię takie obrazkowe zabawy ;) Kiedy wpadła mi w ręce bohaterka dzisiejszego wpisu, najpierw sama z wielką frajdą ją przeczytałam. To pewne, że dokupię kolejne części.

Przygody żabki” Irmina Żochowska, ilustracje Jarosław Żukowski, Wydawnictwo Arystoteles.

SAM_0634

Książka opowiada o żabce, która marzyła o tym, żeby być aktorką. Czy to marzenie się spełniło? Tego oczywiście nie zdradzę ;)

Bardzo podobają mi się ilustracje w tej książce. Są kolorowe, wyraźne i widzę, że Maluch z przyjemnością je przegląda. Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Jest dość dużego formatu (około 23 cm x 23 cm), jednak wygodnie się ją trzyma.

Największym atutem tej książki jest to, że umożliwia nam wspólne czytanie. W tekście niektóre słowa zastąpiono obrazkami, dzięki czemu Maluch może sam dopowiadać kolejne wyrazy. Bardzo mu się ta zabawa podoba. Jak to wygląda możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach. Według mnie jest to idealna książka dla 2.latka. Tekstu niby jest sporo, ale Maluch bez problemu wytrzymuje całe czytanie. Przypuszczam, że wynika to z tego, że może aktywnie włączyć się w opowiadanie tej historii.

Można ją kupić np. tu —->PRZYGODY ŻABKI.

SAM_0652
SAM_0639
SAM_0640
SAM_0643
SAM_0641
SAM_0645

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

24 komentarzy

 1. Agusiek

  Planują napad na Waszą biblioteczkę ;)

 2. matka_de

  To może być rzeczywiście fajna propozycja dla dzieciaczków uczących się mówić. Ty czytasz, dziecię dopowiada, co jest na obrazku. Poszukamy, poszukamy :)

 3. Agnieszka z kreatywnika

  Pomysł zaangażowania dziecka w obrazkowe czytanie jest świetny. I choć mnie książeczka podoba się bardzo obawiam się, że u nas nie sprawdziłaby się za bardzo. Mam wrażenie, że obrazeczki wtrącone w tekst są zbyt małe jak na wadę wzorku moich smyków… chociaż może się mylę. Myślę jednak, że gdyby tekst nieco rozstrzelić, a obrazki nieco powiększyć byłoby to z korzyścią nie tylko dla dzieciaków z problemami, a i dla mniejszych maluszków. Pozdrawiam :)

  • Być może przy wadzie wzroku obrazki faktycznie byłyby zbyt małe. Trudno mi powiedzieć. Ale może w takim przypadku pomogłoby używanie lupy? Kiedyś widziałam dziewczynkę, która pod lupą przeglądała jakieś naklejki. Może i w takim przypadku byłoby to jakieś rozwiązanie.

 4. greeneyekitty22

  fajnie wyglada:)

 5. Ruby Soho

  pamiętam, że też bardzo lubiłam książeczki z wstawionymi obrazkami w tekst! Nie widziałam ostatnio takich! Ale u Ciebie zawsze znajdę inspirację, na jakie książeczki wydać fundusze :)))))

 6. PamperMama

  O proszę, i prezent na urodziny mam jak znalazł :) Będę musiała zamówić, do września jakoś do mnie dotrze i przynajmniej będę miała orginalny prezencik dla solenizantki! Dzięki Mamiczko :*

 7. li_lia

  Taka forma nauki czytania jest popularna w mojej szkole. Dzieciaczki z pierwszej i drugiej klasy, chodzące na zajęcia wyrównawcze, często korzystają z podobnych pomocy naukowych. Na końcu książeczek znajdują się również naklejki, które należy przykleić w miejsce luk w tekście.

  Kochana, odnośnie gofrownicy- MPM, cena 39zł w Biedronce. Kupuj, nie zastanawiaj się. Może jeszcze są.

  li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 8. rabarabarbar.blogspot.com

  heh… muszę sobie gdzieś zapisać ten tytuł! synek mój na razie książeczek żadnych czytać nie lubi i nie umie, ale za kilka miesięcy jak zacznie mówić to może być strzał w dziesiątkę… ja się dobrze bawiłam czytając z twojego zdjęcia ;) hehehe

 9. Joanna Andryszczyk

  wiesz my mamy taką „Wielka ksiąga piktogramów”jest super jeszcze Jaśka u ns nie miała polotu u jasia no teraz czasem wyciąga czekam że może jak bedzie sam chętniej czytał to po nią sięgnie hmm

 10. Joanna Andryszczyk

  i widzę zmiany :)

  pięknie

 11. ila pop

  ciekawa książeczka :)

 12. Paulina Kwiatkowska

  Lubię takie bajeczki, gdzie zamiast słów są obrazki ;)

 13. Kiti

  Taki sposób opowieści widziałam w gazetce z Kubusiem Puchatkiem i bardzo mi się podobał ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.