515. Puzzle anatomiczne – chłopiec lub dziewczynka.

O puzzlach, które Wam dzisiaj pokażę, wspominałam już jakiś czas temu w przeglądzie —-> PRZEGLĄD PUZZLI.

Wybierając produkty z oferty sklepu KABUM, to była pierwsza rzecz, na którą od razu zwróciłam uwagę (drewniane puzzle anatomiczne – chłopiec).

puzzle anatomiczne

Maluch już od dłuższego czasu wykazuje bardzo duże zainteresowanie ciałem człowieka, więc byłam pewna, że te puzzle sprawią mu ogromną przyjemność. Nie pomyliłam się. Bardzo się ucieszył i od razu przystąpił do układania.

Za pierwszym i drugim razem pomagałam mu. Potem sam wpadł na pomysł, żeby dzielić sobie puzzle na obrazki. To zdecydowanie ułatwia mu układanie.

Układanka wykonana jest z drewna. Poszczególne elementy są grube i solidnie wykonane. Puzzle są warstwowe, co w pierwszej chwili zdziwiło Malucha. Do tej pory nie miał puzzli tego typu. Myślałam, że takie warstwowe puzzle szybko się znudzą, bo będą prostsze od klasycznych. Myliłam się. Okazały się świetną alternatywą i pomimo dość małej ilości elementów wcale nie są nudne!

Dla Malucha bardzo dużym ułatwieniem okazały się małe okienka po lewej stronie, pokazujące mu, w jakiej kolejności należy te puzzle składać. Jest nimi naprawdę zafascynowany. Obecnie jest na etapie dużego zainteresowania moimi zdjęciami rtg, więc “kościotrup” w 100% go usatysfakcjonował. Ci z Was, którzy zaglądają tu do nas od dawna pewnie pamiętają, że medycyna jest moim hobby. Uwielbiam czytać książki medyczne, dlatego to zainteresowanie Malucha ciałem człowieka bardzo mnie cieszy.

Jest tutaj 5 warstw – kości (których się nie układa, są namalowane na spodzie układanki), nerwy i narządy wewnętrzne, mięśnie, skóra i narządy zewnętrzne oraz ubranie. Do wyboru jest zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Zdecydowałam się na chłopca, aby Maluch szybciej mógł się utożsamiać z bohaterem i łatwiej mu było zrozumieć, jak zbudowane jest jego ciało. Takie puzzle mogą się również przydać przy wyjaśnianiu różnic anatomicznych między chłopcem i dziewczynką.

Puzzle podzielone są w taki sposób, że łatwo je ułożyć. Jeśli jednak wymieszamy wszystkie elementy, wyszukanie od razu tych właściwych wcale nie jest takie proste dla najmłodszych. Bardzo lubię, kiedy mogę połączyć zabawę z edukacją. U nas taki schemat sprawdza się najlepiej.

Nie ma tu żadnego zewnętrznego opakowania. Wszystkie części po prostu są wewnątrz podstawki. Po jakimś czasie może zbierać się kurz (zwłaszcza w zakamarkach), więc osoby wrażliwe mogą te puzzle okryć np. jakąś folią lub włożyć je do jakiegoś pudełka. Szkoda, że nie ma jakiegoś “zamknięcia”, chociażby tekturowego. Łatwo jednak można sobie z tym poradzić we własnym zakresie.

Układanka przeznaczona jest dla przedszkolaków, które nie potrzebują jeszcze zbyt wielu szczegółów. Od razu jednak zaznaczę, że możecie oczywiście urozmaicić zabawę i po kolei nazywać poszczególne narządy, a nawet poszczególne mięśnie. To świetna “baza wyjściowa”.

Wersję “Chłopiec” możecie kupić w promocyjnej cenie tu —-> KLIK, a “Dziewczynkę” znajdziecie tu —> KLIK (ta druga obecnie jest niedostępna, ale to pewnie tylko przejściowe). Zerknijcie też na inne produkty z tej kategorii —> POMOCE MONTESSORI.

puzzle anatomiczne dla dzieci

puzzle edukacyjne dla dzieci

ciało człowieka dla dzieci

anatomia dla dzieci

jak uczyć dziecko części ciała

puzzle anatomiczne chłopiec

układanka z częściami ciała

puzzle z częściami ciała

puzzle dla przedszkolaka

szkielet dla dzieci

puzzle dla czterolatka

puzzle dla 5-latka

puzzle warstwowe dla dzieci

SAM_8962

SAM_8963

SAM_8964

SAM_8965

Dziękuję Kabum za przekazane puzzle.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>