193. Prezent na pierwsze urodziny.

193. Prezent na pierwsze urodziny.

Paź 24

O tym, co można kupić na pierwsze urodziny pisałam już kilka razy. Do listy zdecydowanie powinien dołączyć bohater dzisiejszego wpisu.

Edukacyjny lew marki Fisher Price trafił do nas kiedy Maluch miał około 1,5 roku. Bardzo żałuję, że nie kupiłam go wcześniej. Uciekło nam przynajmniej 6 miesięcy fajnej zabawy.

SAM_1514

Lew jest bardzo fajną alternatywą dla różnych stoliczków interaktywnych. Jest to zabawka dźwiękowa z całą masą ciekawych i rozwijających funkcji.

Przede wszystkich jest w niej kilka wesołych i skocznych melodii. Maluch uwielbiał je włączać i robić nam domową dyskotekę. Ich uruchamianie jest proste, bo wystarczy nacisnąć na okrągły nos lwa. Nie wiem, jak to było lub jest u Waszych dzieci, ale Maluch od zawsze uwielbiał naciskać wszystkim zabawkom nosy. Jego radość była zatem podwójna. Piszę o tych muzycznych zabawach w czasie przeszłym, bo obecnie lew trafił już do kolejnych dzieci. Musiałam zrobić Maluchowi miejsce na nowe zabawki, adekwatne do jego wieku.

Co jeszcze można robić z lwem? Są tam różne elementy do przesuwania, przekładania, kręcenia, wciskania, kulania, naprawdę jest czym zająć ciekawego świata maluszka. Zobaczycie to poniżej na zdjęciach. Można również urozmaicać sobie zabawę i ćwiczyć np. kolory lub kształty.

Na dole była również zamontowana piłka, ale Maluch od razu ją zdemontował i bawił się nią oddzielnie. To taka lekka, dmuchana piłka z małą piłką w środku. Po demontażu Maluch uwielbiał kłaść się pod lwem i bawić się ze mną w a kuku.

Zabawka jest solidnie wykonana i stabilna. Swoimi kolorami przyciąga uwagę dziecka. Nie zawiera elementów niebezpiecznych. Jest dość sporych rozmiarów, ale sporo węższa niż tradycyjne edukacyjne stoliki.

Według mnie idealnie sprawdzi się u dzieci do max. 2 lat. Potem poszczególne „zadania” są już dla dziecka po prostu zbyt proste. Myślę, że można tym zainteresować nawet maluszki poniżej roku, które już samodzielnie siedzą. Kolorowe przyciski na górze mogą w fajny sposób motywować dziecko do wstawania.

Lwa kupiłam na allegro.

SAM_1508

SAM_1509

SAM_1510

SAM_1511

SAM_1512

SAM_1513

SAM_1516

SAM_1515

SAM_1517

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

11 komentarzy

 1. Agusiek

  Myślałam nad nim, ale jakoś tak wyszło że ostatecznie nie kupiłam. Może przy drugim ;)

 2. Kiti

  Bardzo fajnie wygląda, akurat dla jakiegoś miłośnika zwierząt:)

 3. Paulina Kwiatkowska

  Podoba mi się ta zabawka, może kiedyś sprawię jakiemuś maluchowi:)

 4. kitkowa84

  Bardzo ciekawy i edukacyjny lew;-) Szkoda że nie wiedziałam o nim wcześniej. My mamy stoliczek edukacyjny littes tikes. Na pewno znasz – http://www.edukraina.pl/389-ogrodek-zabaw-5-w-1-little-tikes.html. I spełnia się nadal bardzo dobrze mimo że Smerfetka ma 14miesięcy.
  Pozdrawiam

  • Tak, mieliśmy kilka tego typu zabawek, w tym Little Tikes, tylko inny model. Są rewelacyjne, jako jedne z pierwszych zabawek. Maluch miał taki ulubiony stojak z firmy Hasbro i dopiero niedawno go wydałam, bo długo się tym bawił.

   Pozdrawiam :)

 5. li_lia

  Lew wygląda bardzo sympatycznie i jak na producenta przystało został solidnie wykonany. Ja bym tlyko dorzuciła kółka, żeby jeździł po pokoju.
  Prezent powinien być przemyślany. Najczęściej maluszki od cioć, wujków i dalszej rodziny dostają zbędne rzeczy. Nadka na przykład otrzymała… dwupiętrowy domek dla lalek. Wielkie dziadostwo, które przy najdelikatniejszym dotyku zaczęło się rozwalać. No i mina cioci bezcenna- ,,Przecież schowacie, dacie, jak pójdzie do szkoły”. I tak oto z domu robi się magazyn.
  li_lia
  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 6. AgaMamaDusi

  Fajny… Tylko na razie nie będę miała okazji by komuś kupić ;)

 7. ooo ,fajny ten lew ,nigdy o nim nie słyszałam :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.