2. Co kupić na prezent dla niemowlaka?

2. Co kupić na prezent dla niemowlaka?

Paź 15

Kiedy mój Maluch zaczął zauważać coś więcej niż moją twarz (około 3 miesiąca życia), szukałam czegoś kolorowego, co będzie można postawić mu nad głową. Od razu zaznaczam, że karuzela przykręcana do łóżeczka nie sprawdziła się u nas wcale. Malucha nie interesowała, a ja się wiecznie bałam, że zaraz spadnie mu na głowę. Inną kwestią jest to, że mój Maluch praktycznie nie przebywał i nadal nie przebywa w łóżeczku. Bawimy się na macie lub moim materacu.

Szukałam, szperałam, grzebałam i znalazłam. Stojak gimnastyczny Playskool Hasbro.

stojak playskool hasbro

Opis mnie bardzo zachęcił, zwłaszcza tym, że oprócz czegoś dla oka, jest też coś dla ucha i rączek. Panel stojaka składa się z dwóch wiszących gęboli, które można łatwo pacnąć rączką. Są one tak kolorowe, że mój Maluch dość szybko nauczył się koncentrować na tyle, żeby gębolom przyłożyć. W środku jest fajne słoneczko do ciągnięcia, które potem grzecznie wraca na swoje miejsce. Ten element został opracowany przez mojego Malucha nieco później, w granicach 6 miesiąca życia.

Stojak można montować w dwóch pozycjach – nad głową, kiedy dziecko leży na plecach (nasza ulubiona) lub na płasko, kiedy dziecko leży na brzuchu (tu jest bardzo przydatne zamontowane w panelu lusterko). Można wykorzystać go również na stojąco, kiedy dziecko odkrywa, że nogi służą nie tylko do tego, żeby je wkładać do buzi. Na siedząco też zabawa jest przednia.

Panel ma dwustopniową regulację głośności (wersja cicha w zupełności wystarcza) i dwa tryby uruchamiania kilku różnych melodii. Jeden z nich to ciągłe granie, a drugi to melodia przerywana, gdzie ciąg dalszy Maluch uruchamia rączką (początkowo korzystaliśmy z trybu stałego, żebym też mogła trochę odpocząć). Muzyka okraszona jest efektami świetlnymi, które są dla mojego Malucha ważnym i cenionym elementem każdej zabawki.

Stojak jest bardzo starannie wykonany, nic nie odpada, nic się nie blokuje, korzystamy z niego od prawie roku i nadal wygląda świetnie.  Panel działa na baterie i pomimo codziennego używania wymieniałam je ostatnio dopiero pierwszy raz.

Idąc za ciosem dokupiłam jeszcze 2 stojaki innych firm, o  których napiszę w innych postach (jeden, z drugiej ręki, również sprawdza się do dziś, a drugi, najdroższy z całej trójki, bardzo nas zawiódł). Jednak Playskool jest niewątpliwie naszym faworytem i korzystamy z niego do dziś.
To również super baza do zmiany pampersiaka, zwłaszcza po kupie (mój Maluch nie daje się przewijać na leżąco odkąd odkrył, że na nogach fajnie się stoi). Światełka sobie mrugają, muzyczka gra, Maluch dumny stoi i podziwia, a Mamiczka rachu-ciachu i po strachu, pampers zmieniony.
 

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam !Kupiłam go na allegro. Można go znaleźć również np. tu —> STOJAK HASBRO (zdjęcia produktu pochodzą z tego linku).

przyrząd gimnastyczny hasbro
mamiczka_logo
Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

7 komentarzy

 1. Magda M.

  Maksio ma podobny firmy Chicco. Prezentowałam go nawet na którymś ze swoich postów. Do tej pory lubi sobie go włączyć i w rytm muzyczki zatańczyć oberaska ;) W tym momencie właśnie kot pod nim śpi;)

 2. Kasia M.

  Mieliśmy zabawkę gimnastyczną, ale taką raczej dość prostą w swej formie, miała zawieszki grzechoczące i piszczące i bardzo długo była u nas na topie, był to prezent od kolegi męża, na prawdę super sprawa :) A karuzela też się u nas nie sprawdziła, przynajmniej nie tak jak sobie to wcześniej wyobrażałam ;)

 3. Ewelina

  A dobrze się go czyści? Nożna swobodnie prać te buźki ?

  • Mamiczka
   Mamiczka

   Ja je czyściłam sprayem do zabawek i wilgotną gąbką :)

Trackbacks/Pingbacks

 1. 296. Prezent dla niemowlaka, czyli co wpadło Mamiczce w oko. | Czym zająć Malucha? - […] bardzo polecam wszystkim przede wszystkim te dwie zabawki: Stojak gimnastyczny Playskool Hasbro i Interaktywną kostkę K’s Kids. Sprawdziły się…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.