135. Wóz strażacki Little Tikes.

135. Wóz strażacki Little Tikes.

Cze 15

Jakiś czas temu trafił do nas pewien wóz. Pierwsze wrażenie Malucha, kiedy wyjęłam wóz z pudełka, było zupełnie inne, niż przypuszczałam. Byłam pewna, że będą okrzyki radości, a tymczasem pojawiły się łzy. I nie były to łzy szczęścia.

Wóz strażacki Little Tikes w pierwszej chwili wywołał u Malucha strach. Nie był on jednak spowodowany wyglądem pojazdu, a psem w strażackim kapeluszu. Dlaczego Maluch tak zareagował w pierwszej chwili? Nie wiem. Było to jednak tylko chwilowe zawahanie, bo już po kilku minutach pędził wozem po wszystkich pokojach.

SAM_0047

 

Jak na zabawki Little Tikes przystało, pojazd jest solidnie wykonany. Kolory są żywe, nic nie odpada, nic się nie psuje. Samochód ma 6 kół, dzięki czemu jest bardzo stabilny. Podobnie, jak przy innych pojazdach tej firmy, wóz posiada wygodny uchwyt do pchania.

Dodatkowo jest to zabawka dźwiękowa, której włącznik znajduje się właśnie na tym uchwycie (czerwony guzik). Dzięki niemu możemy usłyszeć m.in. dźwięk syreny i szczekanie psa. Dźwięków tych nie można jednak wyłączyć, więc trzeba uważać, żeby zabawka nie włączyła się przypadkowo (lub wyjąć baterie, jeśli wolimy zabawki bez dźwięków).

Wspomniany wcześniej pies, siedzi na ruchomej drabinie, którą można podnosić do góry. Mechanizm ten chodzi bardzo łatwo, Maluch nie ma problemu z samodzielnym jej podnoszeniem i opuszczaniem. Psa można z tej drabiny zdjąć i bawić się nim osobno.

Pojazd jest dość duży. Ma około 28 cm długości i 12 cm szerokości.

Kupiłam go na allegro.

SAM_0048
SAM_0049

SAM_0051
SAM_0054
SAM_0055
SAM_0058
SAM_0059

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

15 komentarzy

 1. Yllla

  Pies strażak wygląda całkiem sympatycznie, ale widać dzieci mogą mieć na ten temat odmienne zdanie

 2. Antoniana

  Piesek jest cudny.

 3. Paulina Kwiatkowska

  Ale fajna ta zabawka ;) jak będę miała komu to z pewnością zakupię.

 4. PamperMama

  Mojego z samego początku przerażał dźwięk syreny, trząsł sie i popłakiwał. A najlepsze, że ja nie wiedziałam, że to przez to i nieświadomie, kiedy zaczynał marudzic w ramach pocieszenia zapuszczałam mu syrenę :)

 5. li_lia

  A może to ta sikawka? Na dobrą sprawę wygląda, jak wielka spluwa.

  li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 6. Oxichka G

  Mamiczka, a kiedy będzie Twoja relacja z worka na klocki, o którym wspomniałaś na innym blogu? My czekamy z niecierpliwością :)

 7. Umi i.

  Świetna, już nie dla nas ale i tak bardzo i się podoba.

 8. Ruby Soho

  fajna zabawka – lubię produkty tej firmy bo są naprawdę dobrej jakości.

 9. Joanna Andryszczyk

  nasz pociąg bez dzwięków tylko z tyłu otwiera się klapka ale tej samej firmy was bardziej przyciągający młodsze jak z dzwiękami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.