349. Tintilepki, czyli szalone wyklejanki dla dzieci.

Kiedy otrzymałam możliwość wyboru produktów Wydawnictwa MD do tzw. recenzji, ten zestaw od razu zwrócił moją uwagę. Mam masę rzeczy do pokazania, które sama kupiłam, ale kiedy widzę, że coś może również Was zainteresować i do tego jest w dobrej cenie, zgadzam się. Ten blog powstał w końcu głównie po to, żeby dzielić się z Wami różnymi fajnymi produktami, którymi można zająć nasze dzieci. A jeśli zapewniają one nie tylko świetną zabawę, ale również edukują, to cieszę się jeszcze bardziej.

Tintilepki. Papierowa przygoda cz.1 to pomysłowy zestaw Wydawnictwa Moniki Dudy.

SAM_5180-naklejki dla dzieci

Składa się z 12 plansz do uzupełniania kolorowymi naklejkami. Są tu m.in. plaster sera, połówka jabłka, dynia, talerz i deska do krojenia. Głównym celem jest taki wybór naklejek (jest ich sporo dołączonych do zestawu), aby na tych planszach powstały śmieszne twarze. Do wyboru są m.in. różne nosy, usta, uszy. Wcale jednak nie musicie się tym sugerować i tak naprawdę możecie je uzupełniać dowolnie. Jak Maluch sobie radził z tym zadaniem zobaczycie poniżej na zdjęciach.

Jako ułatwienie wskazano na jednej ze stron przykładowe możliwości wypełnienia. Można się bowiem bawić w taki sposób, że zadanie dziecka polega na odzwierciedleniu tych obrazków. Można nawet utrudnić zadanie i starszym dzieciom pokazać na kilka/kilkanaście sekund wypełniony obrazek i zadanie będzie polegało na odwzorowaniu go z pamięci.

Zestaw bardzo mi się podoba, zapewnia świetną i wesołą zabawę. Niektóre z naklejek dość ciężko się odklejały. O ile ja nie miałam z tym problemu, to Maluch nie zawsze potrafił sobie sam poradzić (początkowo, bo później doszedł do wprawy). Obecnie jest na takim etapie rozwoju, że wszelkie naklejki chce odklejać z szablonów sam. Poćwiczył i potem dawał już radę samodzielnie.

Podoba mi się to, że możemy tu nie tylko świetnie się bawić, ale również ćwiczyć małe paluszki, koncentrację i uczyć się lub utrwalać części ciała.

Całość zamontowana jest na kółkach, strony łatwo się przegląda. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem poradzą sobie z nim również młodsze dzieci. Jest w kwadratowym formacie i ma wymiary około 20 cm x 20 cm.

Myślę, że to może być bardzo fajny umilacz czasu w podróży.

Zeszyt możecie kupić w dobrej cenie bezpośrednio na stronie wydawnictwa ——> TINTILEPKI. Jest jeszcze część 2, ale jej nie mamy ——–> TINTILEPKI 2.

SAM_5182

SAM_5183

SAM_5184

SAM_5185-001

SAM_5187

SAM_5189

SAM_5192

SAM_5194

SAM_5196

SAM_5203

SAM_5204

SAM_5212

SAM_5214

SAM_5218

SAM_5220

Dziękuję Wydawnictwu MD za ten zestaw.

czym zająć dziecko

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>