247. Gra karciana dla najmłodszych z odgłosami zwierząt.

Z moich obserwacji wynika, że na polskim rynku bardzo mało jest gier, przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, takich jak mój dwulatek. Większość z nich przeznaczona jest dla dzieci 3+, a nawet starszych, co pewnie wynika z tego, że dwulatkowi jednak nie jest jeszcze zbyt łatwo się skupić na dłużej i zrozumieć zasady gry.

Jedną z gier, która moim zdaniem nadaje się dla takich maluchów, jak mój jest Gra karciana Djeco Batameuh Odgłosy.

SAM_2732

Kupiłam ją jako jeden z prezentów na drugie urodziny Malucha. Wybór był prosty z dwóch powodów – Maluch lubi gry karciane i uwielbia zwierzęta. Poza tym, kiedy pierwszy raz zobaczyłam te karty, obrazki od razu mi się spodobały i po prostu musiałam je mieć ;)

Na czym polega ta gra? Składa się z 40 kart z wizerunkami zwierząt, m.in. koguta, krowy, owcy, małpy, lwa. Karty się powtarzają. Zgodnie z instrukcją, gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, pomiędzy których rozdajemy wszystkie, potasowane wcześniej karty. Każda z osób jednocześnie wykłada na środek po jednej z nich. Jeśli wśród odkrytych kart będą przynajmniej 2 z obrazkami zwierząt wiejskich lub dzikich, to gracze, do których te karty należą muszą pokazać paszczowo, jakie odgłosy te zwierzęta wydają. Osoba, która zrobi to jako pierwsza wygrywa wszystkie karty, które zostały odwrócone. Jeśli grają tylko dwie osoby i nie uda się wyjąć jednocześnie dwóch wiejskich lub dzikich zwierząt, to karty wracają na spód i wyjmujemy kolejne. Zwycięzcą zabawy zostaje osoba, która jako pierwsza zgarnie wszystkie karty z całej talii. To rewelacyjna gra na refleks!

Gra jest na tyle fajna, że można się nią bawić również w innych sposób, np. używając jej jako memo. To się spodoba zwłaszcza tym najmłodszym dzieciom, którym ciężko będzie zrozumieć zasady gry.

Karty są bardzo ładnie wykonane, mają zaokrąglone rogi. Ich obrazki są moim zdaniem boskie!

Według producenta gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale moim zdaniem nadaje się również dla dwulatków, a nawet młodszych dzieci, które dzięki niej mogą poznawać zwierzęta i ćwiczyć wydawane przez nich odgłosy.

Grę można kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2731

SAM_2733

SAM_2734

SAM_2736

SAM_2737

SAM_2738

SAM_2740

SAM_2741

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>