249. Jaką grę dla 2-latka wybrać?

Po ostatnim wpisie o grze karcianej Djeco —-> KLIK, otrzymałam od kilku czytelniczek wiadomości z pytaniem, jakie inne gry dla dwulatków mogłabym polecić.

Niektóre z tych, które mamy, pokazywałam już na blogu, więc w tym wpisie pokażę Wam takie, których wprawdzie nie posiadamy, ale moim zdaniem są warte uwagi. Spodobały mi się na tyle, że pewnie w najbliższym czasie część z nich do nas trafi. Z pewnością niektóre będą potrzebowały początkowo pewnej modyfikacji, stosownie do wieku dziecka, ale mimo wszystko uważam, że mogą być świetną zabawą.

Co wpadło Mamiczce w oko? Odsłona 2.

gry dla 2-latka

1. Jak to było? – gra edukacyjna marki Adamigo —-> KLIK. W skład zestawu wchodzą 3 zabawy edukacyjne, które rozwijają wyobraźnię, logiczne myślenie i rozumienie ze słuchu. Gra polega na układaniu krótkich historyjek.

b_jak-to-bylo-pudelko

2. Kukuryku – gra rodzinna marki Adamigo —-> KLIK. Proste zasady i konieczność naśladowania zwierzęcych odgłosów. Wprawdzie są tam jakieś żetony, ale myślę, że da się tę grę odpowiednio zmodyfikować na potrzeby dwulatka.

b_kukuryku

3. Gra o dźwiękach. Bim Bom marki Granna —-> KLIK. Gra zawiera plansze pełne dźwięków + płytę CD. Polega na odgadnięciu źródła dźwięków. Ta gra wyjątkowo mnie zaciekawiła!

bim_bom_bez_cienia

4. Gra w zapachy. Nos w nos marki Granna —> KLIK. Tu z kolei do zabawy wykorzystujemy węch. Zestaw zawiera 6 pojemników z zapachami i żetony. Genialny pomysł!

nos

5. 3 Traki marki Granna —> KLIK. Łamigłówka z różnymi poziomami trudności. Trzy ciężarówki wyruszają w podróż i muszą zabrać odpowiedni ładunek. Trzeba ułożyć klocki w taki sposób, żeby zmieściły się na naczepie. Czuję, że to może być u nas strzał w 10, bo Maluch jest olbrzymim fanem motoryzacji.

1132_small

6. Pewnego razu to gra marki Hobbity —-> KLIK. To zabawa w wymyślanie wspólnych bajek za pomocą obrazków. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Rewelacja!

pewnego-razu

7. Pigolino – gra planszowa firmy Piatnik —-> KLIK. Wprawdzie to już taka typowa planszówka, ale proste zasady, myślę że to może być świetna pierwsza gra tego typu. Zwłaszcza dla wszystkich małych fanów bajki o Trzech świnkach!

Pigolino-gra-planszowa_Piatnik,images_product,22,P-7201

8. Grimassimix marki Piatnik —-> KLIK. Gra rozwijająca zdolności mimiczne, mięśnie twarzy i języka. Gracze muszą jak najszybciej odszukać na kartonikach miny, pokazywane przez inne osoby. Świetny pomysł!

7830

9. Dopasuj cienie marki Marbushka —> KLIK. Gra pamięciowa dla całej rodziny. Zauroczyły mnie te obrazki.

Marbushka-Dopasuj-cienie-gra-pamieciowa_Marbushka,images_big,2,MA-30-08

10. Zapamiętuj zwierzęta marki Marbushka —> KLIK. Gra pamięciowa dla miłośników zwierząt. Musimy ją mieć! Te karty wyglądają rewelacyjnie!

Marbushka-Zapamietuj-zwierzeta-gra-pamieciowa_Marbushka,images_big,27,MA-30-10

11. Kot w worku marki Granna —-> KLIK. Tekturowe elementy umieszczone są w woreczku, a dziecko na podstawie dotyku musi rozpoznać, co to jest.

Granna-Kot-w-worku-gra-edukacyjna,images_product,1,5900221001815

12. Muminki marki Barbo Toys —> KLIK. Klasyczne memo w świetnym, muminkowym wydaniu.

Barbo-Toys-Muminki-gra-memo-18-par-kart_Barbo-Toys,images_big,24,7101

Macie którąś z tych gier? Warto kupić? A może chcecie dołożyć coś jeszcze do tego zestawienia?

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

31 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>