189. Super Niania – relacja ze spotkania.

Na warsztaty Aktywna rodzina pojechałam do Torunia. Było fantastycznie! Dowiedziałam się wielu bardzo ważnych i przydatnych informacji m.in. na temat tego, jak rozmawiać z Maluchem, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu, jak ważne jest prawidłowe odżywianie itd.

DSCF0708

W jednej ławie zasiadłam z tatą Malucha (nawet załapał się na fotce) oraz z dziewczynami z blogów Kreatywnym Okiem, Mama Ka i Synuś Em i Co w głowie piszczy. Jestem ślepym kretem, więc żeby cokolwiek widzieć musiałam wystąpić w okularach, chociaż nie lubię w nich chodzić ;) Blondyna w białych oprawkach to ja, a obok mnie tata Malucha.

1374036_648528228521143_2017942903_n
DSCF0712

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pana Marcina z Socatots. Wprawdzie nie posiada talentu do wystąpień publicznych, ale przynajmniej było wesoło. Po krótkim wstępie głos zabrała pani Dorota Zawadzka, czyli Super Niania.

DSCF0705

Główne hasło, jakie zapamiętałam to “Nie paś dziecka”. I z tym się zgadzam. Chociaż mój Maluch jest niejadkiem, wzięłam sobie do serca rady pani Doroty.

Z dużym zainteresowaniem słuchałam m.in. o emocjach dziecka, o tym jak ważne jest to, żeby nie lekceważyć tego, co dziecko stara się nam przekazać, o tym czy powinno się kłócić przy dziecku. Dowiedziałam się również jakie zachowania są jak najbardziej prawidłowe, a jakie mogą niepokoić. To były naprawdę bardzo cenne informacje i ogromnie się cieszę, że miałam okazję uczestniczyć w tym spotkaniu.

DSCF0706

DSCF0711

Pani Dorota okazała się bardzo sympatyczną osobą, z dużym poczuciem humoru. Anegdoty, które opowiadała i ogólnie forma prowadzonego przez nią wywiadu sprawiały, że śmiałam się wiele razy. Tacie Malucha również się podobało, nawet wziął udział w dyskusji i zadał pytanie pani Dorocie, dotyczące naszego Malucha. Dzięki Ilonie, która to nagrała, możecie posłuchać tego fragmentu. Słychać również moje wcinanie się w rozmowę ;)

Wykład pani Doroty trwał niecałe 2 godziny, później odpowiadała na pytania publiczności. Było również losowanie nagród, w czasie którego można było wygrać książki pani Doroty i płytę z piosenkami dla dzieci (jedna z piosenek jest o intrygującym tytule “Jestem małym dzbankiem”).

DSCF0719

W tego typu losowaniach zwykle nie mam szczęścia, ale udało mi się kupić książki pani Doroty i otrzymać autograf.

SAM_1787

DSCF0723

 

Wprawdzie frekwencja nie powalała, organizacyjnie też mistrzowsko nie było, to jednak spotkanie było naprawdę bardzo udane i kto z Was jeszcze się waha czy warto, to warto.

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

33 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>