274. Spotkanie Mam Blogerek w Płocku. Czy było warto?

Jak pewnie większość z Was wie z informacji na fanpagu bloga, 01.03.2014 r. brałam udział w Spotkaniu Mam Blogerek w Płocku, które przebiegało pod hasłem “Blogi zbliżają Mamy“.

Czy warto było jechać te 50 km?

bozena

No jasne, że warto ;) Poznałam fantastyczne dziewczyny i mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Z uwagi na to, że nie jestem z Płocka, musiałam się tam jakoś dostać. Przez splot różnych okoliczności, stanęło na tym, że pojadę PKS-em. Do Płocka dotarłam prawie 2 godziny przed czasem, więc przed spotkaniem zaliczyłam jeszcze kawę w pobliżu Starego Rynku, co wcale nie było takie proste, bo większość lokali czynna była dopiero od godz.12.00.

Kilkanaście minut przed godz.13.00 stawiłam się w Restauracji Estera. Było już kilka mam wraz z rodzinami (ja przyjechałam sama, bo jak wiecie Maluch ma chorobę lokomocyjną, więc wszelkie wyjazdy są dla niego zbyt męczące). Pierwsze lody szybko zostały przełamane ;) Jadąc na to spotkanie nie znałam osobiście żadnej z mam, więc byłam bardzo ciekawa, czy uda mi się je skojarzyć z odpowiednim blogiem. Krótko po moim przyjściu pojawiła się również telewizja rodziców Happy TV, którą reprezentowała bardzo miła p. Marta Leleniewska i równie sympatyczny pan kamerzysta ;) Udzieliłam nawet krótkiego wywiadu, który już wkrótce będzie dostępny w reportażu na fanpagu tv KLIK. Sama jestem ciekawa, jak to wyszło i mam nadzieję, że kompromitujące mnie fragmenty zostaną wycięte :D Niedługo potem pojawiła się również pani z prasy, jednak nie miałyśmy okazji porozmawiać. Od samego początku był też z nami bardzo wesoły fotograf Marcin Szadkowski ;) Poniżej możecie zobaczyć krótki zwiastun tego, co będzie w reportażu oraz intro ze spotkania, które udostępnił pan menadżer :D

Spotkanie odbyło się pod patronatem Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i wzięło w nim udział 15 mam (razem ze mną), które prowadzą następujące blogi:

ZUZULENKA – organizatorka (druga od lewej)
MA i LU – organizatorka (pierwsza od lewej)

IMG_4686


MATKA M&M,
MAMA MNIEJ ZAPRACOWANA, MAMALOLIPOLI, MAMA BLOGUJE, MIAGIOIANELLAVITA, PANIENKA ANNA, I LIKE MYSELF, MAMĄ PO RAZ TRZECI, ŚWIAT LENY, TESTOWANE NA DZIECIACH, KOCIMIĘTA i ZAPISANE CHWILE

asia_org (Na tym zdjęciu jesteśmy prawie w komplecie. Od lewej autorki blogów: Mama bloguje, Testowane na dzieciach, Kocimięta, Zapisane Chwile, Panienka Anna, Czym zająć Malucha, Mama mniej zapracowana, Matka M&M, Świat Leny, organizatorki i na siedząco od lewej Mamą po raz trzeci, Miagioianellavita)

Jeszcze zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, zostałam dobrą ciocią i wraz z trzema małymi dziewczynkami (Marceliną, Nadią i Melką) układałam puzzle. Wiedziały, do kogo się zwrócić w tej sprawie :D

_DSC2167

bozena1

Między wspólnymi rozmowami, wywiadami, piciem kawy i wsuwaniem pysznego ciasta organizatorki spotkania zapewniły nam trzy krótkie i ciekawe wykłady.

_DSC2188

_DSC2190

DSC_0024

DSC_0102

IMG_4868

(Tutaj koło mnie siedzi MamaLoliPoli, a po drugiej stronie w krótkich blond włosach jest autorka bloga I like myself, których zabrakło na grupowym zdjęciu, które omawiałam wyżej)

Pierwszy z wykładów dotyczył pielęgnacji skóry i makijażu. Miałyśmy okazję zapoznać się z kosmetykami Nantes, o których możecie więcej poczytać tu KLIK. Pomimo tego, że wcale nie maluję ust, wpadła mi w oko pomadka, która chociaż jest zielona, to maluje usta na różowo! Ogólnie kosmetyki zainteresowały mnie na tyle, że na pewno poczytam o nich jeszcze więcej. I kto wie, może skuszę się na puder, który ma zapewnić nieskazitelny wygląd skórze przez wiele godzin.

DSC_0066

Drugi z wykładów najbardziej przypadł mi do gustu. Prowadziła go pani Małgorzata Marcinkowska – specjalistka rehabilitacji ruchowej. Pomimo krótkiego wystąpienia przekazała nam naprawdę sporo cennej wiedzy i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, a nawet zerknęła swoim fachowym okiem na obecne na spotkaniu dzieci. Miałyśmy okazję dowiedzieć się m.in. tego, jak przeciwdziałać wadom postawy u dzieci i co powinno nas zaniepokoić. Bardzo ważne jest to, aby nasze dzieci były jak najwięcej w ruchu. I to na nas, jako rodzicach, spoczywa obowiązek, aby im to w miarę możliwości zapewnić. Bardzo ucieszyło mnie również to, że Maluch będzie mógł korzystać z bardzo ciekawego krzesła firmy Entelo, które mam nadzieję, zapewni mu komfortowe siedzenie w prawidłowej pozycji. Więcej możecie o nim przeczytać na stronie producenta KLIK, a jeśli będziecie chcieli, to u mnie pojawi się jeszcze jakiś wpis na ten temat, bo Maluch będzie z niego korzystać w czasie zabaw plastycznych, których ostatnio u nas coraz więcej.

DSC_0092

IMG_4891

Trzeci z wykładów niestety praktycznie mnie ominął (w tym czasie integrowałam się z kilkoma dziewczynami w innym miejscu ;)). Prowadziły go panie z salonu Uciecha KLIK, pokazując m.in. to, jak prawidłowo dobierać bieliznę. Także drogie panie zbieramy cycki z pleców i od razu będzie co pokazać ;)

IMG_4937

_DSC2213

bozena4

IMG_5024

Spotkanie zakończyło się około godz. 17.00. Czas zleciał nam naprawdę bardzo szybko. Ze spotkania przywiozłam Maluchowi różne upominki od sponsorów, za które dziękuję :)

SAM_3518

SAM_3525

Partnerami spotkania byli m.in.

Magazyn Gaga, Wydawnictwo OVO, Wydawnictwo Zakamarki, Mabibi, Burr, Infavit, Pollena “Dzidziuś”. Akpol Baby, Pomysłowo, Koralikova.

Nazwy wszystkich sponsorów i partnerów spotkania możecie zobaczyć na plakacie, który znajduje się na samej górze. Muszę Wam zdradzić, że od razu złożyłam zamówienie na kolejne książki Wydawnictwa Zakamarki (Maluchowi bardzo spodobała się wylosowana książka o Albercie, więc dokupiłam całą serię), a w Mabibi zamówiłam Maluchowi kolorową bluzę i kamizelkę, o bardzo ciekawym kroju :) I dziękuję organizatorkom za pamiątkowy kubek!

Niestety nie miałam aparatu, a zawarte we wpisie zdjęcia dodałam dzięki uprzejmości uczestniczek spotkania.

 _DSC2205

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

26 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>