402. 2 lata bloga, czyli podsumowanie i konkurs!

Pamiętam, jak przygotowywałam krótkie podsumowanie po pierwszym roku prowadzenia tego bloga —-> ROK BLOGA. Było wtedy prawie 190 postów. Teraz jest ich ponad 400. Było ponad 4 tys. komentarzy, teraz jest ich ponad 9 tys. Na fanpagu bloga było ponad tysiąc osób, teraz jest już ponad 3700. To wszystko wskazuje na to, że blog z każdym miesiącem się rozwija, a Wy coraz chętniej i częściej tu zaglądacie.

2latabloga

Blog był i nadal jest moim hobby. Obecnie praktycznie każdego dnia dostaję maile od różnych firm, które chciałyby się pokazać na moim blogu. Niestety większość ofert odrzucam. Zgadzam się wyłącznie na takie produkty, które moim zdaniem są ciekawe i warte tego, żeby je pokazać lub o nich napisać. Chętnie natomiast przyjmuję książki od wydawnictw, ponieważ to jest to, co lubimy najbardziej. I chociaż sama kupuję naprawdę bardzo dużo książek, to nie jestem w stanie nabyć wszystkich, które mi się podobają. Zdarza się jednak i tak, że jakaś książka po prostu mi się nie podoba i wtedy jej tu nie pokazuję, bo mam całą masę takich, z którymi warto się zapoznać. W każdym wpisie, w którym pokazuję coś, czego sama nie kupiłam, wyraźnie to zaznaczam. Wiem, że są osoby, dla których ma to znaczenie, dlatego nie robię z tego żadnej tajemnicy :)

Bardzo często dostaję też maile i wiadomości prywatne od czytelników (są wśród Was również czytający tatusiowe). Na każdą wiadomość staram się zawsze odpowiedzieć. Są w nich pytania o różne rzeczy lub po prostu miłe słowa, że blog jest przydatny, że ktoś coś kupił z mojego polecenia i jest bardzo zadowolony itd. To fajne uczucie, kiedy ma się świadomość, że to co robię ma sens. Bo ten blog powstał przecież po to, żeby pomóc Wam w odnalezieniu fajnych i ciekawych zabawek i książek dla dzieci oraz pokazać, w jaki sposób bawimy się z Maluchem.

Czasem pojawiają się tu wpisy innego typu (np. o tym, dlaczego nie szczepię Malucha, czy Maluch będzie miał rodzeństwo, dlaczego nie pokazuję twarzy Malucha na blogu, jak wygląda jego pokój). Tata Malucha też miał swój wkład w prowadzeniu bloga i jego wpisy bardzo Wam się podobały (ZESTAWIENIE RÓŻNYCH MAS PLASTYCZNYCH, ZESTAWIENIE BAJEK, KTÓRE OGLĄDAMY). Na własnej skórze przekonał się, że przygotowywanie wpisów to wcale nie jest taka prosta sprawa ;) Cały czas wspiera mnie w pisaniu i jest wiernym czytelnikiem. Gdyby nie jego pomoc, ciężko byłoby mi pogodzić pracę zawodową z prowadzeniem bloga. Kiedy bawi się z Maluchem, ja mam czas na to, żeby zrobić zdjęcia lub coś napisać.

Podobnie, jak rok temu, przygotowałam dla Was krótkie zestawienie najlepszych moim zdaniem zabawek, akcesoriów plastycznych i książek, które pokazywałam tu przez ostatni rok. Wybór był naprawdę trudny! Ich kolejność jest przypadkowa.

TOP 10 zabawek i akcesoriów plastycznych:

Zagadki CzuCzu, Coolinda, Drewniany autobus, Czyj to nos, Kanapka do nauki zapinania guzików, Wyklejanka, Edukatki, Mrówkowy blok rysunkowy, Mozaika, Tintilepki

TOP 10 książek dla dzieci:

Bobo, Elmer, Gruffalo, Kicia Kocia, Niedźwiedź łowca motyli, Turlututu, Małpka jest głodna, Raz, dwa, trzy psy, Otwórz bardzo ostrożnie, Panna Kreseczka

Gdyby nie Wy, ten blog pewnie już dawno przestałby istnieć. W końcu łatwiej jest pisać, kiedy się wie, że są osoby, które czekają na kolejne wpisy i ich przygotowywanie nie jest stratą czasu. Każdy komentarz, każdy like pod wpisem daje mi dodatkową motywację. I chociaż bardzo lubię tego bloga, to mam czasem takie momenty, że mój zapał nieco opada. Bo jednak prowadzenie bloga regularnie to jest naprawdę ciężka praca. Nie mogę sobie np. pozwolić na to, że na blogu nie dzieje się nic przez dwa tygodnie, bo mam urlop. Staram się, aby wpisy dodawane były systematycznie.

Sporo osób zagląda tu wchodząc przez linki do wpisów, które wrzucam na fanpagu bloga. Od jakiegoś czasu są jednak problemy z ich zasięgiem, bo facebook zmienił trochę swoją “politykę”, dlatego bardzo ważne jest to, żeby klikać “lubię to”. Dzięki temu wpisy mają szansę dotrzeć do większej ilości osób. Jeśli zatem rzadko to robicie, bo wydaje Wam się to zbędne, to kiedy Waszym zdaniem jakiś mój wpis jest przydatny, klikajcie :) A kto z Was chciałby otrzymywać powiadomienie na maila o każdym nowym wpisie na blogu, może zapisać się do newslettera – po prawej stronie w panelu bocznym bloga.

W podziękowaniu za te wspólnie spędzone 2 lata, mam dla Was konkurs. Na fanpagu bloga większość osób zadecydowała, aby do wygrania były książki. No to są :) Można wygrać 3 różne zestawy. Zadanie konkursowe jest proste, mam nadzieję, że chętnie weźmiecie udział. Z uwagi na problem z komentarzami (obecnie wszystkie są moderowane, bo zalewają mnie każdego dnia setki spamu w różnych językach) – konkurs odbędzie się częściowo na blogu, a częściowo przez e-mail, czyli tu są zasady zabawy, a na mojego maila wysyłacie zgłoszenia. Zastanawiałam się nad tym, czy nie przeprowadzić go na facebooku, ale wiem, że nie każdy z Was ma tam konto, więc doszłam do wniosku, że sprawiedliwiej będzie, jeśli odbędzie się tu :)

plakat_ur_2

Nagrody:

Do wygrania 3 zestawy książek!

Miejsce I
– Elmer i ciocia Zelda
– Rysujemy z Leonardem
– Hektor
– Niebieska Niedźwiedzica
– Pamiętnik grzecznego psa
– Kolorowanka z liskiem

miejsce 1

Miejsce II 
– Elmer i Róża
– Kropka do kropki
– Sznurkowa historia
– Jak Chłopczyk łapał Dużą Rybę
– Kolorowanka ze świnką

miejsce 2

Miejsce III 
– Elmer na szczudłach
– Siedmiu wspaniałych
– Kaktus, szukaj!
– Kolorowanka z króliczkiem

miejsce 3

ZADANIE KONKURSOWE:

Wyobraźcie sobie, że cała nasza trójka (Maluch, tata Malucha i ja) przyjeżdżamy do Was na weekend. Wasze zadanie polega na tym, żeby opisać mi, co będziemy wspólnie z Wami przez ten weekend robić. Możemy ten czas spędzić w domu, gdzieś pojechać, tu zdaję się na Wasze pomysły. Warunek jest taki, że w ramach atrakcji nie możemy pojechać dalej niż około 50 km od Waszego miejsca zamieszkania. Na pewno macie w swoich okolicach różne ciekawe i warte zobaczenia miejsca. Pokażcie mi je. Możecie się posiłkować linkami do tych miejsc, własnymi zdjęciami, możecie mi to narysować, postarajcie się to jak najlepiej opisać/pokazać, żeby mnie zachęcić ;)

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem i sponsorem konkursu jestem ja.

2. Konkurs trwa od 14.10.2014 r. do 21.10.2014 r. do godz. 23.59.

3. Nagrodami w konkursie są produkty pokazane na powyższych zdjęciach.

4. Zgłoszenie konkursowe należy wysłać na czymzajacmalucha@gmail.com, w tytule wpisując KONKURS

5. Ogłoszenie wyników nastąpi na blogu w ciągu 3 dni (w wyniku wypadków losowych zastrzegam sobie prawo do przesunięcia tego terminu), a zwycięzcy mają 7 dni na to, aby skontaktować się ze mną mailowo i podać adresy do wysyłki.

6. Wyboru zwycięzców dokonam sama.

7. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

8. Zastrzegam sobie prawo do usunięcia zgłoszenia, które narusza regulamin konkursu lub powszechnie przyjęte normy obyczajowe.

9. Dane osobowe zwycięzców konkursu będą wykorzystane wyłącznie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu zgodnie z regulaminem.

Tło konkursowego plakatu pochodzi stąd —> KLIK.

Powodzenia!

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

39 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>