154. Babo chce.

Od jakiegoś czasu mój Maluch przeżywa fascynację wszelkiego rodzaju owadami. Mogą być w telewizji, na zdjęciu, w książce, ale największą frajdę sprawia mu podziwianie ich na żywo. Dla mnie nie jest to tak szalenie ciekawe, zwłaszcza, kiedy chodzi o jakiegoś pająka lub mrówkę.

To właśnie mrówka będzie główną sprawczynią dzisiejszego wpisu. Jest jedną z bohaterek bardzo fajnej książki “Babo chce” Evy Susso i Benjamina Chauda, Wydawnictwo Zakamarki.

Jest to jedna z serii książek o wesołej i szalonej rodzinie. Akurat ta dotyczy najmłodszego członka rodziny, czyli Babo. W skład rodziny wchodzą również Mama, Tata, Lalo, Binta i Ajsza. Jest też pies i kura.

SAM_0481

Książka jest pełna wesołych, paszczowych odgłosów. Maluch uwielbia takie czytanie.

Babo wraz z rodzeństwem i zwierzakami wybiera się na wycieczkę do lasu. Swoim paluszkiem wskazuje, jak ma przebiegać trasa wyprawy. Po drodze spotykamy m.in. łosia, ptaki, dziki i mrówki. No właśnie. Mrówki. Maluch stuka paluszkiem na każdą i z radością w głosie oznajmia mi za każdym razem, że tu są mrówki! Kura również bardzo je lubi. Nie wiem jednak, czy lubi po prostu ich towarzystwo, czy lubi je także jeść.

Bardzo lubię ilustracje tej książki. Są wyraźne i chociaż nie są mocno “napaćkane” jest na nich sporo różnych szczegółów. Tekstu jest mało, co z pewnością jest dodatkowym plusem przy najmłodszych dzieciach. My często rozwijamy opowieść o dodatkowych bohaterów, ukrytych na poszczególnych stronach. Podoba mi się również to, że w książce pokazana jest fajna współpraca w tej rodzinie. Wspólnie przygotowują posiłki, każdy ma przydzielone inne zadanie.

Książka ma sztywną okładkę, ale jej strony już takie nie są. Jednak pomimo częstego czytania, Maluch jeszcze ich nie podarł. Ma jednak jedną istotną dla mnie wadę. Rogi okładki nie są niestety zaokrąglone.

Można ją kupić np. tu —->BABO CHCE.

SAM_0482
SAM_0483
SAM_0484
SAM_0485
SAM_0486
SAM_0487
SAM_0489
SAM_0490
mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

20 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>