163. Nad morzem.

W zeszłym roku o tej porze wypoczywałam w jednym z nadmorskich kurortów. Lubię morze, nie przepadam za górami. W tym roku zrezygnowałam z dłuższego, nadmorskiego wypoczynku z uwagi na chorobę lokomocyjną Malucha. Rok temu nie dawała się jeszcze tak mocno we znaki, jak w tym. Ale kto powiedział, że w czasie urlopu od razu trzeba gdzieś dalej wyjeżdżać?

Skłamałabym pisząc, że nie brakuje mi takiego leżenia na plaży, ale jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi to, co się ma ;) Urlop spędzam u teściowej, w przydomowym ogródku i powiem Wam, że jestem naprawdę zadowolona. Maluch całymi dniami lata na świeżym powietrzu, czego niestety nie mogę mu zapewnić, mieszkając w bloku. Ale żeby nie zapomnieć tak od razu o morzu, wspólnie czytamy fajną, idealną na lato książkę.

SAM_0776
Nad morzem” to ciekawa propozycja Domu Wydawniczego Bellona.

Jest to książka z wysuwanymi elementami, a mój Maluch takie uwielbia. Duży plus za to, że te elementy “chodzą” bardzo łatwo, nic się nie zacina, Maluch się nie irytuje. Nie ma problemu z samodzielnym ich przesuwaniem.

Tekstu jest niewiele. W sam raz dla najmłodszych czytelników. Ogranicza się do kilku zdań, uzupełnionych kolorowymi obrazkami. Poznajemy w niej m.in. kapitana ośmiornicę, wesołego pingwina i żonglującą fokę. Ilustracje mają mało szczegółów, co sprawdza się właśnie głównie u maluszków.

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Ilustracje są bardzo barwne i miłe dla oka. W tej serii ukazały się również “Na sawannie”, “W lesie” i “W zagrodzie”. Niestety tych pozostałych nie mamy, ale jestem ich bardzo ciekawa.

Kupiłam ją w Tesco.

SAM_0778
SAM_0779
SAM_0780
SAM_0781
SAM_0782
SAM_0784
SAM_0787

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>