200. Drugie urodziny Prosiaczka.

Pamiętacie śmiesznego Prosiaczka, z którym świętowaliśmy pierwsze urodziny? Pisałam o nim tu —-> KLIK. Kiedy ukazała się kontynuacja jego przygód, oczywiście musiałam ją mieć ;)

Drugie urodziny ProsiaczkaWydawnictwo Czerwony Konik, tekst i ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska.

SAM_2103-001

Co tym razem wydarzyło się na urodzinach? Niewątpliwie były zupełnie inne, niż poprzednie. Tym razem Prosiaczek wspólnie z przyjaciółmi zastanawia się, jak najlepiej uczcić tę okazję. Każdy miał inny pomysł, proponując tak naprawdę to, co sam najbardziej lubi robić. Sowa chciała czytać encyklopedię, wiewiórka rzucać orzechami, dżdżownica chciała urządzić wyścigi itd. Co ostatecznie postanowili zrobić? Czy urodziny były udane? Tego już Wam nie zdradzę ;)

Książka, podobnie jak poprzednia ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Tekst pisany jest różnym rodzajem czcionek, nieco szalonym, mi się podoba.

Maluchowi najbardziej podoba się tekst sowy: “Ho, ho, ho! Prosiaczku, dziś kończysz dwa lata! Od teraz nie jesteś już mały i bezbronny”. Wie, że sam ma dwa lata i być może dlatego najbardziej upodobał sobie tę wypowiedź.

Książkę można kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2104

SAM_2105

SAM_2106

SAM_2108

SAM_2109

SAM_2110

SAM_2111

SAM_2113

SAM_2116

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>