207. Co kupić dziecku na Mikołajki? Książki – moje typy.

Po wczorajszym wpisie o zabawkach, dostałam kilka maili z prośbą o wpis książkowy. Zatem dzisiaj pokażę Wam książki, które mogą być fajnym, mikołajkowym prezentem. Każdą z nich mamy i mogę je Wam polecić.

mikołajki_książki

Poniżej 13 propozycji książkowych:

1. “Gdzie jest tort?” The Tjomg-Khing Wydawnictwo EneDueRabe. Książka bez słów. Opowiadamy ją po swojemu. Sporo się w niej dzieje.

gdzie-jest-tort-okladka_3366

2. “Opowiem ci, mamo, co robią mrówki” Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński Wydawnictwo Nasza Księgarnia —> KLIK. Jest genialna! Ma sztywne strony, naprawdę fajnie wydana. Idealna do ćwiczenia spostrzegawczości.

opowiem-ci-mamo-co-robia-mrowki-b-iext23491564

3. “Jest tam kto?” i pozostałe z tej serii Anna-Clara Tidholm Wydawnictwo Zakamarki —->JEST TAM KTO. Książka wielokrotnie pokazywana na różnych blogach. Ma sztywne strony. Maluch uwielbia całą serię.

Jesttamkto_3259

4. “Mysi Domek. Sam i Julia” Karina Schaapman Wydawnictwo Media Rodzina —> KLIK. Uwielbiamy ją głównie za ilustracje. Te myszki są po prostu boskie. Książka jest dużego formatu.

mysi-domek01_3702

5. “Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” Petr Horacek Wydawnictwo Babaryba —> KLIK. Maluch bardzo lubi tę opowieść. Mało tekstu, ciekawa historia. Typowo świąteczna.

gaska-zuzia-i-pierwsza-g_555

6. “Na budowie” Stephan Lomp Wydawnictwo Babaryba —> KLIK. Książka bez słów, na tej samej zasadzie co pokazywane niedawno “Auta”. Świetne, bardzo kolorowe ilustracje. Duży format, sztywne strony.

na-budowie-stephan-lomp_644a

7. “O stworkach ukrytych w kolorkach” Eliza Piotrowska Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz —> KLIK. Fajna książka na spostrzegawczość. Spodoba się też nieco starszym dzieciom.

o-stworkach-ukrytych-w-kolorkach-p-iext6308518

8. “O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań” Klementyna Suchanow Wydawnictwo Znak —> KLIK. Bardzo fajna książka, z masą ciekawych odpowiedzi na różne pytania. Głównie dla trochę starszych dzieci, ale Maluch też ją bardzo lubi.

OGrzesiu__2012_500px

9. “Trzy świnki” Raquel Mendez Wydawnictwo Tako —-> KLIK. Piękne ilustracje, naprawdę ładne wydanie.

TG_OQO Tres Porquinhos Polaco k

10. “Królowa śniegu” Hans Christian Andersen Wydawnictwo M —-> KLIK. Jedna z naszych ładniejszych książek. Maluch na nią jeszcze za mały, ale dla starszych dzieci warto ją mieć.

0000505_krolowa-sniegu_300

11. “Krakowiaczek jeden” Agnieszka Żelewska Wydawnictwo Muchomor —> KLIK. Znany wierszyk w fajnym wydaniu. Mała, całokartonowa książka.

krakowiaczek-jeden-p-iext20850638

12. “Co się słyszy w ciszy?” Agnieszka Frączek Wydawnictwo Wilga —-> CO SIĘ SŁYSZY. Świetna książka, zwłaszcza do ćwiczeń logopedycznych. Fajne, wesołe ilustracje.

co-sie-slyszy-w-ciszy-p-iext8320102

13. “Ruszaj w drogę” Apsley Brenda Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski —-> RUSZAJ W DROGĘ. Świetna książka ze zwierzętami, doczepianymi na napki. Maluch nadal bardzo ją lubi. Bardzo kolorowe ilustracje.

ruszaj_w_droge-9788372505354

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, dotyczące tych książek, to śmiało ;) Ich recenzje na pewno pojawią się na blogu.

A wpis o tym, co znajduje się wśród moich propozycji na prezenty gwiazdkowe pojawi się jeszcze w listopadzie. Będą to zabawki, których jeszcze nie mamy, ale część z nich na pewno znajdzie się u Malucha w najbliższym czasie ;)

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>