208. Kubuś Puchatek i Przyjaciele.

Mój brat, jako dziecko, był wielkim fanem Kubusia Puchatka. Naprawdę wielkim. Dziś jest już dorosłym facetem, ale mam zachowaną całą jego serię książek z Puchatkiem.

Maluch też go bardzo lubi. Zresztą osobiście nie znam dziecka, które Puchatka by nie lubiło. Coś jest takiego w tym niedźwiadku, że przyciąga do siebie dzieci z pokolenia, na pokolenie.

Dzisiaj pokażę Wam dwie książki z serii Kubuś i Przyjaciele. Obie Wydawnictwa Egmont, w małym formacie, ze sztywnymi stronami, w sam raz dla najmłodszych.

SAM_2158

Pierwsza z nich to “Nie ma jak kąpiel!“. Kupiłam ją kiedy Maluch miał niecały rok. Do dzisiaj bardzo ją lubi. To krótkie opowiadanie o tym, jak przyjaciele Kubusia nie chcieli się kąpać. Puchatek wraz z Mamą Kangurzycą znaleźli jednak sposób na to, żeby ich do tego zachęcić. Chociaż nie przepadam za zdrobnieniami typu “kąpiółka”, “miodzik” to Maluchowi takie odmiany się podobają. To go po prostu bawi. Są dni, kiedy wałkujemy tę książkę po kilkanaście razy dziennie.

Na końcu tej książki jest takie krótkie podsumowanie i kilka dobrych rad Puchatka. Ten fragment Maluch lubi najbardziej: “Poproś mamę, żeby zrobiła ci pianę w wannie”. Muszę przyznać, że pilnuje, żeby ten punkt był spełniony ;)

Druga książka to “Przysmaki“. Otrzymałam ją jakiś czas temu w ramach akcji Kubusiowa Akademia Gotowania, o której pisałam tu —-> KLIK. To fajne, krótkie rymowanki, których bohaterami są Prosiaczek, Sowa, Tygrys, Puchatek, Królik i Kłapouchy. Wierszyki bardzo przypadły Maluchowi do gustu i szybko nauczył się ich na pamięć.  Jeden z nich to: “Na stole jest talerz, a na nim babeczka. To deser Puchatka! I jego łyżeczka”. Tego typu książki są idealne do treningu jego pamięci. U młodszych dzieci sprawdzą się również jako poszerzanie zasobu słów.

Jeśli masz w domu małego niszczyciela, to te książki będą dla niego odpowiednie ;)

SAM_2163

SAM_2159

SAM_2160

SAM_2161

SAM_2162

SAM_2167

SAM_2164

SAM_2165

SAM_2166

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>