210. Na budowie – Stephan Lomp. Wywrotki, betoniarki i inne takie.

Całkiem niedawno pokazałam Wam świetną książkę Wydawnictwa Babaryba “Auta” —-> KLIK. Dzisiaj czas na drugą pozycję z tej serii, także pozbawioną tekstu.

Na budowieStephan Lomp to również masa szczegółów i pięknych, kolorowych ilustracji.

SAM_2149

To niby oddzielna część, dotycząca innych maszyn, ale możemy tu spotkać bohaterów z tamtej książki. Maluchowi takie połączenie tych książek bardzo się spodobało. Najbardziej lubi, kiedy przeglądamy obie. Myślę, że dla niego tworzą pewną całość.

Poza różnymi pojazdami (m.in. dźwig, wywrotka, betoniarka, spycharka itd. – tu mój Maluch dużo lepiej operuje fachowymi określeniami, niż ja) mamy tutaj również cztery pory roku. Na poszczególnych stronach widać, jak zmienia się krajobraz, co się dzieje, kiedy spadnie śnieg itd. Bardzo mi się to podoba.

Na kolejnych stronach możemy również śledzić etapy budowy różnych obiektów. Maluchowi najbardziej przypadł do gustu wybudowany basen, który znajduje się na ostatniej stronie, a właściwie jego zjeżdżalnia. Tutaj domaga się naprawdę wielu różnych historii basenowych. Nasze opowieści nie kończą się bowiem tylko na tym, co widzimy na zewnątrz, ale nasza wyobraźnia sięga również wewnątrz tych budynków i tworzymy w ten sposób kolejne przygody wesołych bohaterów.

Książka jest dużego formatu, ze sztywnymi stronami. Ta cała masa szczegółów jest świetnym treningiem umysłu dla Malucha. Zawsze lubię patrzeć, jak wodzi swoimi oczami po poszczególnych fragmentach ilustracji i szuka tego, o czym mu opowiadam.

Tego typu książki zawsze polecam. Zachęcam Malucha, żeby też próbował mi opowiadać, co tam widzi. To naprawdę fajne uczucie słuchać, jak wymyśla króciutkie historyjki. Czasem są dość mocno abstrakcyjne, ale kto powiedział, że nie mogą takie być? ;)

Książkę można kupić np. tu —–>  KLIK.

Dziękuję Wydawnictwu Babaryba za egzemplarz tej książki.

SAM_2150

SAM_2151

SAM_2152

SAM_2153

SAM_2154

SAM_2156

SAM_2157

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>