216. Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – książka dwujęzyczna dla dzieci.

Nie wiem, jak to wygląda dzisiaj u Was, ale u mnie za oknem typowo zimowa pogoda. Pada śnieg, wieje wiatr, ale przynajmniej czuć zbliżające się powoli święta.

To dobry moment, żeby Wam pokazać bardzo ciekawą książkę o tematyce świątecznej.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” Petr Horacek to ciekawa historia Wydawnictwa Babaryba.

SAM_2248

Główna bohaterka, sympatyczna i towarzyska gąska Zuzia, w wigilijny wieczór spotyka się ze swoimi przyjaciółmi przy kolorowej choince. Chociaż choinka była piękna, to brakowało na niej gwiazdki. Zuzia stwierdziła, że zdobędzie dla niej taką gwiazdkę prosto z nieba. Wyruszyła na jej poszukiwania, sama. Muszę przyznać, że to bardzo uparta gąska i łatwo się nie poddaje. W pewnym momencie jednak się gubi. Czy uda jej się wrócić do domu? Czy zdobędzie upragnioną gwiazdkę? Tego już Wam nie zdradzę ;)

To nie tylko historia świąteczna, ale również o przyjaźni. O tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Książka ma ładne, proste ilustracje. Maluchowi bardzo się podobają. Historię fajnie się czyta, bo tekst dzielony jest na krótkie części. I tu ciekawostka, bo podobnie, jak w kilku innych książkach tego wydawnictwa (np. w tej), również tutaj mamy tłumaczenie bajki na język angielski. My czytamy na razie tylko po polsku, ale myślę, że dla starszych dzieci to może być niezła frajda.

Mamy tu twardą okładkę, ale strony już nie (niestety brak zaokrąglonych rogów). Maluchowi to jednak nie przeszkadza i całkiem nieźle sobie radzi z jej wertowaniem. To opowiadanie naprawdę mu się podoba i chętnie po nie sięga.

Książkę możecie kupić w promocyjnej cenie KLIK. Jeśli szukacie bajki o tematyce wigilijnej, to warto, żeby to właśnie Zuzia dołączyła do Waszej domowej biblioteczki.

Dziękuję Wydawnictwu Babaryba za egzemplarz tej książki.

SAM_2235

SAM_2236

SAM_2237

SAM_2238

SAM_2240

SAM_2241

SAM_2242

SAM_2244

SAM_2246

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>