217. Opowiem Ci mamo, co robią mrówki.

Książkę, o której będzie dzisiejszy wpis, wymieniałam w propozycjach na Mikołajkowe prezenty książkowe —-> KLIK. Część z Was pytała mnie, kiedy napiszę o niej więcej, zatem zgodnie z prośbą możecie przyjrzeć się tej książce bliżej.

Opowiem Ci mamo, co robią mrówki” Marcin Brykczyński, ilustracje Katarzyna Bajerowicz Wydawnictwa Nasza Księgarnia to bardzo nietypowa książka.

SAM_2250

Co ją wyróżnia? Tematyka i sposób jej pokazania. Ta książka zauroczyła mnie od samego początku, kiedy tylko zobaczyłam jej okładkę. Czułam, że Maluchowi się spodoba i się nie pomyliłam.

Wbrew pozorom znajdziemy tu nie tylko mrówki, ale również inne małe owady, takie jak pająki (również pająka “chuderlaka”), świerszcze, biedronki, ślimaki itd. To dzięki tej książce dowiedziałam się, jak wygląda rohatyniec. Wcześniej nawet nie wiedziałam, że taki owad istnieje.

Krótki, rymowany tekst dodaje tej książce dodatkowego uroku, np. “Ślimak sprawdzić ma ochotę, ile mrówki mają mioteł”. Mamy tu również różne zadania do wykonania, które świetnie ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie, np. znajdź szczegóły, którymi różnią się obrazki i labirynt. Możemy również wymyślać własne. Można tu liczyć, nazywać, pytać i dyskutować. Dodatkowo możemy tutaj korzystać z informacji i ciekawostek, dostępnych na stronie Mrowisko.

Ilustracje są fantastyczne i pełne humoru. Okazuje się, że mrówki też chodzą do szkoły, a w toalecie czytają gazetę ;)

Książka jest dużego formatu i ma sztywne strony. Dzięki temu również maluchy mogą ją przeglądać samodzielnie. Przeznaczona jest dla dzieci od 2 do 6 lat. Mój dwulatek bardzo lubi wyszukiwać mrówki, biedronki, oglądać ich tunele itd. Myślę, że ta książka zainteresuje i młodsze i starsze dzieci. Jej formuła sprawia, że w czytaniu i zagadkach może uczestniczyć cała rodzina.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_2251

SAM_2252

SAM_2253

SAM_2254

SAM_2255

SAM_2256

SAM_2258

SAM_2259

SAM_2261

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>