229. Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem.

Dzisiaj dla odmiany pokażę Wam książkę, która spodobała mi się, gdy tylko zobaczyłam jej okładkę.

Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem” Maciek Blaźniak, Wydawnictwo Ładne Halo to świetna, rymowana książka dla małych i dużych.

SAM_2461

Książka ma krótkie i wesołe zdania. Poznajemy małego Franka, który wprowadza nas w świat swoich marzeń. Chciałby całymi dniami jeździć na rowerze i skakać po kałużach. Maluchowi najbardziej spodobało się zdanie “Kiedy będę duży, to zostanę leniem – sam siebie zadziwię swym misięniechceniem”. Zwłaszcza ostatni wyraz mocno go bawi.

Ilustracje w tej książce bardzo mi się podobają. Chociaż są proste, to idealnie oddają to, co autor chce przekazać. Podoba mi się również pomysł, że niektóre strony są jakby pisane w szkolnym zeszycie.

Kiedy zamawiałam tę książkę, myślałam, że Maluch będzie na nią jeszcze za mały. Okazało się jednak, że świetnie rozumie jej sens. Książka sprawdzi się również przy nieco starszych dzieciach. Na końcu jest wolne miejsce, w którym można wpisać swoją odpowiedź na pytanie: A Ty kim zostaniesz, jak urośniesz? Z tym poczekam jeszcze kilka lat. Jestem bardzo ciekawa, co Maluch mi odpowie.

Książka ma twardą oprawę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie. Jest naprawdę bardzo ładnie wydana i świetnie nadaje się również na prezent. Została nominowana przez PTWK do tytułu Najlepszej Książki Roku 2010 w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2462

SAM_2463

SAM_2464

SAM_2465

SAM_2466

SAM_2467

SAM_2469

SAM_2470

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>