235. Mysi Domek. Sam i Julia.

Pamiętam, że kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę książkę na jakimś blogu, to prawie padłam z zachwytu. Wiedziałam, że muszę ją mieć. I chociaż Maluch był jeszcze na nią za mały, nie mogłam dłużej czekać. Chciałam ją mieć jak najszybciej u siebie.

Mysi Domek. Sam i Julia” Karina Schaapman Wydawnictwo Media Rodzina to jedna z naszych najładniejszych książek dla dzieci.

SAM_2508

Jej bohaterami są myszki i ich codzienne życie. Jest kilkanaście dość krótkich opowiadań. Jednak nie wszystkie Maluch wytrzymuje na jedno czytanie. W zasadzie na razie większą frajdę sprawia mu przeglądanie tej książki i wyszukiwanie różnych szczegółów. Jego ulubiony rozdział to “Naleśniki”. Najbardziej lubi fragment, w którym naleśnik ląduje na głowie Sama. Ja z kolei najbardziej lubię historię “Trojaczki”. Zdjęcie dziecięcego pokoju i mysz, trzymająca małe pampersy są u mnie numerem jeden ;)

Ilustracje są zdecydowanie głównym atutem tej książki. Są one w formie fotografii. Ich tłem był zbudowany przez autorkę domek, który powstał z kartonowych pudeł i papieru. Do wykonania wnętrz zostały wykorzystane prawdziwe tkaniny. Jest tutaj cała masa różnych pomieszczeń i zakamarków. To właśnie dzięki temu te ilustracje są tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Książka jest dużego formatu. Ma sztywną okładkę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie.

Można ją kupić np. tu —>  KLIK.

SAM_2509

SAM_2510

SAM_2511

SAM_2512

SAM_2513

SAM_2514

SAM_2515

SAM_2516

SAM_2518

SAM_2517

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>