244. Kicia Kocia – fantastyczna seria książek dla dzieci.

Najpierw kupiłam jedną książkę na próbę, w Empiku. Bardzo szybko musiałam dokupić kolejne, bo ciągłe czytanie tej samej po kilku dniach zaczęło mnie męczyć.

Kicia Kocia” to świetne, ciekawe historyjki Anity Głowińskiej, wydane przez Media Rodzina.

SAM_2628

Udało mi się skompletować całą serię, tj. ” Kicia Kocia mówi “Nie”!“, “Kicia Kocia w pociągu“, “Kicia Kocia nie może zasnąć“, “Kicia Kocia poznaje strażaka“, “Kicia Kocia na placu zabaw“, “Kicia Kocia i straszna burza“, “Kicia Kocia jest chora“, “Kicia Kocia na basenie“, “Kicia Kocia zostaje policjantką“, “Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” i “Kicia Kocia gotuje“.

Jako pierwsza trafiła do nas “Kicia Kocia w pociągu“. Wybrałam akurat tę z uwagi na to, że Malucha od jakiegoś czasu fascynują pociągi i wszystko, co z nimi związane. Tekst okazał się prosty, ciekawy i od razu spodobał się Maluchowi. Jest średniej długości, w sam raz dla mojego dwulatka.

Każda z tych książek ma pewien walor edukacyjny. Np. w “Kicia Kocia mówi “Nie”!” poruszony jest temat buntu dziecka, jego zaginięcia w sklepie oraz tego, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Przy tej książce Maluch najbardziej się skupia. Zawsze obserwuję, jak z przejęciem słucha kolejnych zdań, razem z główną bohaterką przeżywa zagubienie się w sklepie. Historia oczywiście kończy się dobrze, ale pokazuje i tłumaczy, do czego może doprowadzić takie, a nie inne zachowanie.

Bardzo spodobała mi się również “Kicia Kocia nie może zasnąć“, w której poruszono problem nocnych dziecięcych lęków. Duży plus za to, że mama Kici nie zlekceważyła jej strachu, tylko spokojnie wytłumaczyła, że nie ma się czego obawiać, a nawet wspólnie z córką sprawdziła w całym pokoju, że nie chowa się tam żaden potwór.

Wiele przydatnych informacji znajdziemy również w części “Kicia Kocia i straszna burza“, tj. jak należy się zachowywać, a czego unikać, kiedy zaskoczy nas burza na otwartym terenie.

Jeśli chcielibyście wiedzieć coś więcej o którejś z pozostałych książek, to śmiało pytajcie. Nie chcę tutaj opisywać każdej, bo post zrobiłby się bardzo długi. W każdym razie całą serię gorąco polecam!

Książki nie mają twardych okładek, ani stron. Są jednak w wygodnym, średniej wielkości formacie. Mają bardzo ładne, kolorowe i proste ilustracje.

Dużym plusem jest również ich cena. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

Na zdjęciach możecie zobaczyć część tych książek, bo kiedy przygotowywałam je do zdjęć, niektóre z nich Maluch od razu zaczął przeglądać ;)

SAM_2636

SAM_2629

SAM_2630

SAM_2631

SAM_2632

SAM_2633

SAM_2634

SAM_2635

SAM_2637

SAM_2638

SAM_2639

SAM_2640

SAM_2641

SAM_2642

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>