251. Pan Maluśkiewicz i wieloryb.

I kolejny raz powracam wspomnieniami do czasów mojego dzieciństwa. Tę książkę chciałam kupić już jakiś czas temu, ale nie mogłam jej nigdzie znaleźć. Być może jej nakład był wyczerpany i dlatego miałam z tym problem. Kiedy rzuciła mi się w oczy w jednej z internetowych księgarni, nie czekałam ani chwili. Musiałam ją mieć.

Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima z ilustracjami Bohdana Butenko to książka Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_2680

Dokładnie taką ją zapamiętałam. Bardzo miło było przeglądać te strony i wrócić pamięcią do czasów, kiedy to mama i dziadkowie mi ją czytali. Kiedy byłam dzieckiem, bardzo podobała mi się łupina orzecha, z której główny bohater zrobił sobie łódkę. Oczywiście tworzyłam potem takie łódki i wypełniałam je plasteliną, żeby wygodniej było wbijać maszt ;)

To ciekawa, średniej długości, częściowo rymowana historia o tyciutynieczkim człowieczku, Panu Maluśkiewiczu, który wyruszył w daleki rejs w poszukiwaniu wieloryba. “Woła: Cip-cip, wielorybku! Gdzie ty jesteś, rybeńko? Pokaż mi się choć tycio, tyciutko, tyciuteńko…”. Myślę, że jest Wam ona doskonale znana i pamiętacie, jak w końcu udało mu się go odnaleźć. Lubię takie pełne humoru opowiadania dla dzieci.

Maluchowi książka bardzo się spodobała, pomimo tego, że jest dość uboga w ilustracje. Są one mało kolorowe, ale doskonale oddają treść tej historii i są jej fajnym uzupełnieniem. Osobiście uwielbiam ilustracje tego ilustratora.

Książka ma twardą okładkę, ale strony już nie. Jest w nieco podłużnym formacie. Wprawdzie przeznaczona jest dla dzieci 4+, ale moim zdaniem zaciekawi również dwulatka.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2681

SAM_2682

SAM_2683

SAM_2685

SAM_2686

SAM_2684

SAM_2688

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>