252. Trzy świnki Kolekcja OQO Tako.

Właściwie to nie wiem, dlaczego wcześniej nie pokazałam Wam tej książki. Wprawdzie wspomniałam o niej w propozycjach na Mikołajkowe prezenty —> KLIK, ale już dawno powinnam Wam napisać o niej więcej.

Trzy świnki” Raquel Mendez to pięknie wydana książka Wydawnictwa Tako z kolekcji OQO.

SAM_2801

W zasadzie dopiero dzisiaj zwróciłam uwagę na to, że Tako jest wydawnictwem z Torunia, a jak wiecie mieszkam niedaleko i często tam bywam. A patrząc na adres siedziby wydawnictwa, to z pewnością często bywam nawet w tych okolicach. Te okoliczności, w połączeniu z moim uzależnieniem od książkowych zakupów spowodowały, że przygotowując dzisiejszy wpis, od razu sporządziłam listę książek, które koniecznie muszę jeszcze kupić. I na pewno nie wytrzymam z tym do jutra, więc kiedy Wy będziecie czytać ten tekst, ja będę już w trakcie składania zamówienia ;)

O czym jest historia “Trzech świnek” chyba nikomu nie muszę opisywać. Mamy kilka książek z tą bajką, ale to wydanie jest moim zdaniem zdecydowanie najładniejsze.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim ilustracje. Są boskie, a do tego bardzo zabawne. Od samego początku zauroczył mnie sposób pokazania wilka. Zwróćcie uwagę na poniższych zdjęciach, jak wilk buja się na huśtawce, jak czyta sobie gazetę, a świnki w tym czasie z mozołem budują swoje domki. A końcówka historii, kiedy wilk z całych sił próbuje zdmuchnąć murowany domek, bawi nie tylko mnie, ale również Malucha. Ilustracje Helgi Bansch świetnie oddają klimat tej historii, pokazując to jednocześnie w taki sposób, żeby dziecko się nie bało. Bo przecież to nie o to chodzi, żeby nastraszyć Malucha tym złym wilkiem, tylko pokazać pewne mechanizmy i dokonane wybory. Dodatkowo bardzo podoba mi się to, że ilustracje są jakby malowane farbami, z takimi charakterystycznymi “wypustkami”, wtopionymi w ich tło.

Książka jest dość dużego formatu i ma sztywną okładkę (ale strony już nie). Czcionka jest duża, dzięki czemu wygodnie się ją czyta.

To według mnie idealna książka na prezent.

SAM_2802

SAM_2803

SAM_2804

SAM_2805

SAM_2806

SAM_2807

SAM_2808

SAM_2810

SAM_2809

SAM_2811

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>