256. Od stóp do głów – książka Erica Carle.

Eric Carle to jeden z tych autorów, który tworzy tak świetne książki, że każdą kolejną można w zasadzie kupować w ciemno. Dwie z nich pokazywałam już Wam na blogu tu —-> KLIK i tu —-> KLIK.

Dzisiaj przyszedł czas na kolejną, “Od stóp do główWydawnictwa Tatarak.

SAM_2821

Podobnie, jak poprzednie, również ta ma sztywne strony i zaokrąglone rogi, dzięki czemu świetnie nadaje się również dla najmłodszych dzieci. Jest dość małego formatu, więc wygodnie trzyma się ją w ręku.

Ilustracje wykonane tą samą techniką, która w dalszym ciągu mnie zachwyca. Ta książka ma jednak jeszcze jeden duży plus. Czytając ją można zachęcić dziecko do wykonywania ćwiczeń ruchowych, wraz z bohaterami tej książki. Są tutaj zarówno zupełnie proste ruchy (skinienie głową), jak i nieco bardziej skomplikowane (klękanie na jednym kolanie). Maluch najbardziej lubi wierzgać piętami, naśladując wierzgającego kopytami osła i pełzać, jak krokodyl. Oprócz tego, przy młodszych dzieciach można ćwiczyć utrwalanie nazw poszczególnych zwierząt.

Książka ma bardzo krótki i wesoły tekst, więc powinna sprawdzić się również przy niecierpliwych maluchach. Jest przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia, ale mój dwulatek nadal bardzo chętnie po nią sięga.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_2822

SAM_2823

SAM_2824

SAM_2825

SAM_2827

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>