258. Gabryś, nie kapryś!

I po raz kolejny powracam dzisiaj wspomnieniami do mojego dzieciństwa. Dzięki książkom zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele zapamiętałam z tego okresu. Czasem wydaje mi się, że nie pamiętam nic, a jednak zdarza się, że jedno zdanie z jakiejś książki, jedna ilustracja przywołuje mi w pamięci sporo wspomnień.

Gabryś, nie kapryś!Wiktora Woroszylskiego, ilustracje Henryka Tomaszewskiego to książka wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

SAM_2828

Głównym bohaterem jest kapryszący Gabryś, któremu nic się nie podoba. Cała rodzina prosi go więc, żeby przestał marudzić. Maluch bardzo lubi ten powtarzający się fragment: “Gabryś, nie kapryś! Gabryś, nadgryź! Gabryś, poliż! Gabryś, policz! Gabryś, ucz się! Gabryś, zgódź się! Gabryś, spójrzże! Gabryś, pójdźże! Gabryś, Gabryś, ach, niepoprawnyś! Gabryś, wreszcie nie kapryś!”.

Książka ma proste, ale przy tym dość specyficzne ilustracje, które pewnie nie każdemu będą się podobać. Ja akurat lubię takie klimaty. Ilustrator był znanym twórcą plakatów (niestety, podobnie jak autor już nie żyje). Okładka jest twarda, ale strony już nie.

Przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale według mnie również dwulatka może zainteresować. Mój Maluch lubi takie proste i wesołe rymy. Oczywiście nie wszystko do końca w niej jeszcze rozumie, ale mimo wszystko ciekawi go na tyle, że chętnie po nią sięga. Tekst jest dość krótki, więc nawet niecierpliwe dzieci powinny wytrzymać ;)

Można ją kupić np. tu —>  KLIK.

 SAM_2829

SAM_2830

SAM_2831

SAM_2833

SAM_2834

SAM_2835

SAM_2836

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>