260. Ciekawe, co myśli o tym królowa.

Lubię abstrakcję. I chyba zawsze lubiłam. Pewnie dlatego od razu zainteresowała mnie książka, którą Wam dzisiaj pokażę.

Ciekawe, co myśli o tym królowa” tekst i ilustracje Paweł Mildner, to kolejna książka Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_2689

Przede wszystkim spodobało mi się to, że jest to książka całokartonowa (ma zaokrąglone rogi), w wygodnym, niezbyt dużym formacie.

Ma krótki, rymowany tekst, pełen abstrakcji. Ilustracje są bardzo kolorowe i równie zaskakujące, jak treść. Początkowo obawiałam się, że Maluchowi nie do końca spodoba się taka formuła książki. Jednak rymowanki sprawiły, że ją polubił. Wprawdzie był pewien okres, gdy nie chciał, żebym czytała mu tę książkę, ale po kilku tygodniach mu przeszło i dzisiaj chętnie do niej zagląda.

Kiedy ją czytam, widzę, że bawi go ta treść. Czuje, że niektóre fragmenty są tak absurdalne, że śmiech jest chyba jedyną adekwatną do tego reakcją. Mamy tu m.in. robota, który je sztućcami i panią podnoszącą sztangę z parówek. Bardzo podoba mi się to, że każdą z tych ilustracji możemy również opowiadać na swój sposób. Mój rozgadany Maluch ma czasem takie propozycje, że sama bym na to nie wpadła.

Książka przewidziana jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem może zainteresować również młodsze dzieci.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2690

SAM_2691

SAM_2692

SAM_2693

SAM_2694

SAM_2695

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>