263. Gdzie podziałeś mi się?

Kiedy zobaczyłam tę książkę w internecie, od razu spodobała mi się jej okładka. Mój Maluch bardzo lubi leśne zwierzęta. Bardzo często wymyślam mu różne historyjki z nimi związane, a już wkrótce jedną z nich będziecie mogli przeczytać na blogu.

Gdzie podziałeś mi się?” Mariusza Niemyckiego, to krótka, rymowana książka Wydawnictwa Skrzat.

SAM_3100

Ilustracje wykonał Andrzej Kłapyta. Zachwyciły one całą naszą trójkę! Zwróćcie uwagę na zdjęciach, z jakimi szczegółami namalował np. sierść głównego bohatera. Bardzo lubię taki typ ilustracji. Maluch również.

Rymowanka opowiada o misiu, który zgubił drogę do domu. Po drodze spotyka różne leśne zwierzęta, m.in. wilka, lisa, borsuka i dzięcioła. Rymy są proste i naprawdę fajne, np. “Niedaleko od borsuka dzięcioł w korę dziobem stukał. Miś na sosnę się gramoli: – Może pomóc pan pozwoli?”. Maluchowi najbardziej przypadło do gustu zakończenie, kiedy miś w końcu spotyka swoją mamę i wskakuje w jej ramiona. Za każdym razem, kiedy dochodzimy do tego fragmentu, Maluch się do mnie przytula :) Sami rozumiecie, dlaczego bardzo chętnie czytam mu tę książkę.

Książka jest średniego, kwadratowego formatu. Ma 11 stron. Tekst jest na tyle krótki, że nawet niecierpliwe maluchy z chęcią go wysłuchają. Ma miękką okładkę, ale od jakiegoś czasu coraz częściej sięgamy również po takie książki. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem zainteresuje również młodsze dzieci.

W serii “Opowiastki o zwierzętach” ukazały się również “Akcja ratunkowa”, “Deszczyk na zmartwienie”, “Kto się boi myszy?”, “Liczy baca owce, liczy” i “Uśmiechnij się, piesku!”.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3101

SAM_3102

SAM_3103

SAM_3104

SAM_3105

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>