264. Turlututu A kuku, to ja! Czy warto ją mieć?

Kiedy kupiłam tę książkę, Maluch miał około roku. Uwielbiamy Tulleta, więc brałam ją w ciemno. Początkowo jednak niezbyt zainteresowała Malucha. Przypuszczam, że był jeszcze na nią po prostu za mały. Książki tego autora są bowiem dość abstrakcyjne.

Turlututu A kuku, to ja!” Herve Tullet to śmieszna i wciągająca książka Wydawnictwa Babaryba.

SAM_3086

Z uwagi na początkowy brak zainteresowania tą książką, trafiła na kilka miesięcy do starszego kolegi Malucha, który również lubi książki tego autora.

Kiedy do nas wróciła, nastąpił przełom. Dzisiaj jest to jedna z ulubionych książek Malucha. Doskonale zna ją na pamięć, więc na poszczególnych stronach od razu wie, co ma robić. Przyciska guziki, trzęsie książka, puka do drzwi i zgaduje, w którym pudełku ukrył się Turlututu. Nie chce sobie psuć zabawy, więc udaje, że nie pamięta gdzie się schował, często wskazując inne pudełko, udając zdziwionego ;)

Turlututu to jednooki bohater, który m.in. zabiera czytelników w podróż kosmiczną, śpiewa piosenki (muszę przyznać, że śpiewanie w jego ojczystym języku wywołuje u nas masę śmiechu), czaruje (ta zabawa na pewno spodoba się dzieciom, które lubią zabawy w “zgadnij, co jest na obrazku”) i w chowanego. Nie chcę zdradzać Wam wszystkiego, bo jeśli jakimś cudem ktoś z Was jeszcze nie zna tej książki, to nie chcę Wam zepsuć pierwszego czytania ;) To fantastyczna książka, pobudzająca wyobraźnię nie tylko dzieci.

Książka ma twardą okładkę, ale strony już nie (brak zaokrąglonych rogów). To idealny pomysł na prezent! Jest pięknie wydana, bardzo kolorowa, ma masę pełnych abstrakcji ilustracji. Moim zdaniem to świetna książka dla dzieci od 2 roku życia, które będą potrafiły aktywnie uczestniczyć w tej zabawie z Turlututu.

Można ją kupić np. tu —>  KLIK.

SAM_3087

SAM_3088

SAM_3089

SAM_3090

SAM_3092

SAM_3093

SAM_3095

SAM_3096

SAM_3098

SAM_3099

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>