267. Kto robi hu-hu? Akademia mądrego dziecka – książka edukacyjna dla najmłodszych.

Tym razem coś dla najmłodszych. Książka rzuciła mi się w oczy swoją nietypową okładką. I chociaż mój Maluch ma już prawie 2,5 roku, zdecydowałam się ją kupić.

Kto robi hu-hu?” z serii Akademia mądrego dziecka to bardzo kolorowa pozycja Wydawnictwa Egmont.

SAM_3370

Jest to zbiór kilkunastu rymowanek, dotyczących takich zwierząt jak sowa, myszka, ptaszek, piesek, kaczka, ryba, wąż, kura, tygrys, żaba, kot, owca, królik, świerszcz, krowa, wrona i papuga. Niektóre z tych zwierząt pokazane są oddzielnie, a niektóre razem z innymi. Wierszyki są krótkie i zabawne, a napisał je Zbigniew Dmitroca.

Ulubiony fragment Malucha to “Owca, królik oraz świerszczyk chciały raz ułożyć wierszyk. – Bee, bee, bee! Chrup, chrup! Cyk, cyk! Nie zrozumie tego nikt”.

Wprawdzie jest to książka przeznaczona dla dzieci 0-2 lata, ale moim zdaniem sprawdzi się również u trochę starszych dzieci. Jest tu sporo paszczowych odgłosów zwierząt, które są nie tylko fajnym urozmaiceniem czytania, ale również świetną formą logopedycznych ćwiczeń.

Ilustracje są bardzo kolorowe i miłe dla oka. Niewątpliwie ich główną atrakcją są kolorowe koła, które stanowią oczy poszczególnych bohaterów książki. Maluchowi bardzo się to spodobało i za każdym razem bada swoim paluszkiem każdy z elementów.

Książka ma twarde strony i zaokrąglone rogi, co bardzo mi odpowiada. Jest w wygodnym, kwadratowym formacie.

Trafiła w nasz gust na tyle, że w najbliższym czasie dokupię pewnie kolejne z tej serii, czyli “Jeden, dwa, trzy…“, “Kolorowy świat“, “Świeci gwiazdka“, “Kto się tu ukrył” i “Koła i kółka“. To świetna książka do wspólnego czytania i oglądania.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3371

SAM_3373

SAM_3372

SAM_3374

SAM_3375

SAM_3376

SAM_3377

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

27 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>