268. Tuptuś znajduje jajko.

Zawsze lubiłam bajki Disneya. Zostało mi to do dziś. Dlatego, jak zobaczyłam okładkę książki, którą Wam dzisiaj pokażę, nie wahałam się ani chwili.

Tuptuś znajduje jajko” to książka z serii Zajączki Wydawnictwa Egmont.

SAM_3267

To bardzo ciekawa, rymowana opowieść o zajączku Tuptusiu, który znajduje tajemnicze niebieskie jajko. “I coś nad rzeką się niebieściło. Niuch, niuch – powąchał. Jajko to było!”. Wraz z innymi zającami postanawia się nim zaopiekować i odszukać jego mamę. Czy zdążą znaleźć ją zanim maluch się wykluje?

Osobiście nie znam dziecka, któremu nie podobałyby się tego typu ilustracje. Są kolorowe, wyraźne i bardzo miłe dla oka. Patrząc na bohaterów tej książki, buzia sama się uśmiecha. Moimi ulubieńcami są kaczki. Są po prostu śliczne.

Książka ma twardą okładkę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony nie. Tekst jest na tyle krótki, że spokojnie wytrwają przy nim dwulatki, a nawet trochę młodsze dzieci.

Muszę dokupić Maluchowi również inne książki z tej serii. Wśród nich są m.in. “Nowy przyjaciel Tuptusia”, “Dzień z tatą”, “Kocham was moje zajączki”.

SAM_3268

SAM_3269

SAM_3270

SAM_3271

SAM_3272

SAM_3273

SAM_3274

SAM_3275

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>