273. Otwórz bardzo ostrożnie. Uważaj na palce!

Tym z Was, którzy lubią książki Herve Tulleta (pisałam o nich m.in. tu —> KLIK i tu —-> KLIK) powinna się spodobać książka, o której jest dzisiejszy wpis. Wprawdzie to inny autor, inne wydawnictwo, ale książka jest w podobnym klimacie i mój Maluch ją uwielbia!

Otwórz bardzo ostrożnie. Uważaj na palce!” tekst Nick Bromley, ilustracje Nicola O’Byrne to świetna książka wydana przez Grupę Wydawniczą Foksal (Wilga).

SAM_3442

Muszę przyznać, że na tę książkę wpadłam przez przypadek, bo wcześniej o niej nie słyszałam. Robiąc zakupy w Endo, oczywiście nie mogłam sobie odmówić zerknięcia w dział z książkami i tam właśnie wpadła mi w oko ta książka. Początkowo nie przypuszczałam jednak, że będzie miała w sobie tyle atrakcji dla mojego Malucha.

Zaczyna się bardzo niepozornie. To miała być historia o kaczce i jej kaczątkach. Jednak pojawił się tam ogon. Do kogo należał? Do krokodyla. Ale zanim się tego dowiemy, dziecko musi bardzo ostrożnie przewrócić stronę. Krokodyl nie jest zbyt łagodnym zwierzęciem, więc autor proponuje dziecku odsunąć trochę książkę. Co takiego robi ten główny bohater? Zjada litery. I koniecznie trzeba go powstrzymać. Aby to zrobić trzeba np. poruszać książką w lewo i w prawo. To naprawdę bardzo wciągająca i pomysłowa książka, która angażuje dziecko w jej czytanie. A skąd pojawiła się potem dziura w książce i kto ją zrobił? To musicie już sprawdzić sami :)

Tekst książki jest krótki i na pewno zainteresuje nawet najbardziej niecierpliwe dzieci. Książka jest dużego formatu. Ma twardą okładkę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie.

Ilustracje w tej książce są ładne i bardzo wesołe. Zresztą zerknijcie na poniższe zdjęcia.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_3415

SAM_3443

SAM_3416

SAM_3444

SAM_3445

SAM_3447

SAM_3448

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>