301. Dinozaury. Dotknij, poczuj, posłuchaj.

Dzisiaj pokażę Wam książkę, której nakład wprawdzie się wyczerpał (z tego co zauważyłam), ale jest na tyle ciekawa, że warto przyjrzeć jej się bliżej. Ja kupiłam ją używaną na jednej z grup sprzedażowych na facebooku, więc może komuś z Was też uda się ją znaleźć.

Książek o dinozaurach mamy kilka. Ta wydaje mi się najciekawsza i Maluchowi też podoba się najbardziej. “Dinozaury. Dotknij, poczuj, posłuchaj” to interaktywna książka Wydawnictwa Olesiejuk.

SAM_4100

Chyba większość małych dzieci interesuje się tą tematyką. Nie wiem, z czego to wynika, ale zauważyłam to również u wielu dzieci moich znajomych. I chociaż bajka dla dzieci “Dinopociąg” jest dość długa, to Maluch chętnie ogląda odcinki w całości.

Książka “Dinozaury” omawia cztery rodzaje tych zwierząt. Jest tu tyranozaur, apatozaur, triceratops i pteranodon. Szkoda, że nie ma ich pokazanych więcej, ale na potrzeby małych dzieci moim zdaniem to wystarcza. Podoba mi się to, że każdy z nich jest opisany w przystępny sposób. Dziecko dowiaduje się, czym się dany dinozaur charakteryzuje, kiedy żył, jakiej był wielkości, gdzie żył i jakie dinozaury były do niego w jakiś sposób podobne (tzn. były np. mięsożerne).

Każdy z dinozaurów ma przydzielony swój efekt dźwiękowy (nagrałam to na krótkim filmie, który będziecie mogli zobaczyć poniżej) i dotykowy. Ta część dotykowa najbardziej przypadła Maluchowi do gustu. Bardzo lubi miziać poszczególne fragmenty. Lubię tego typu książki, bo są nie tylko edukacyjne, ale dbają również o rozwój zmysłów dziecka. Dźwięki są dość głośne, ale wrażliwym dzieciom można podkleić głośnik np. taśmą.

Książka ma twarde strony z zaokrąglonymi rogami. Pomimo tego, że trafiła do nas po innym dziecku (lub dzieciach) nadal wygląda, jak nowa. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem zainteresuje również młodsze maluchy.

Jeśli wpadnie Wam gdzieś w oczy, to warto ją kupić. Zwłaszcza, jeśli Wasze dziecko interesuje się dinozaurami i lubi takie interaktywne książki. Z tego co zauważyłam w internecie, to z tej serii były również inne książki “Na wsi”, “Dzikie zwierzęta” i “Morskie zwierzęta”.

Poniżej krótkie nagranie i kilka zdjęć książki.

SAM_4101

SAM_4102

SAM_4103

SAM_4105

SAM_4104

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>