311. Nowości książkowe dla dzieci, czyli co wpadło Mamiczce w oko.

Jak wiecie książek dla dzieci mamy dużo. Bardzo dużo. I ciągle mi mało. Niestety nie jestem w stanie kupić wszystkiego co mi się podoba, przynajmniej tak od razu. Jak wpada mi w oko coś ciekawego, zapisuję sobie na listę i potem sukcesywnie kupuję.

Dzisiaj chcę Wam pokazać nowości wydawnicze dla dzieci, które wydają mi się interesujące. Może nie do końca są do książki, które ukazały się w ostatnim czasie, ale na stronach wydawnictw są nadal w dziale nowości. A może ktoś z Was ma już którąś z tych książek i napisze, czy warto kupić?

1. “Co wypanda, a co nie wypanda” Ola Cieślak Wydawnictwo Dwie Siostry ——> KLIK. Według opisu to rozbrajający poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych.

panda

2. “Co by było, gdyby” Przemysław Wechterowicz, Dorota Wątkowska Wydawnictwo Muza ——> KLIK. Są dwa tomy z tej serii. Według opisu, oprócz zabaw rozwijających autorzy proponują również zadania typu labirynt (coś dla Malucha!), dopasowywanie, liczenie, dobieranie i porównywanie.

co-by-bylo-gdyby-t2

3. “Na wsi. Otwórz i odkryjWydawnictwo Wilga ——-> KLIK. Tu mamy okienka do odkrywania. Maluch nadal bardzo lubi tego typu książki.

nawsi

4. “Moje miasto. Zbuduj sama, zbuduj samWydawnictwo Wilga ——-> KLIK. To książka z tekturowymi modelami sklepów itd. U nas takie rzeczy szybko się niszczą, ale samo składanie sprawia Maluchowi radość.

mojemiasto

5. “Małpka jest głodna” Joanna Liszewska Wydawnictwo Wilga ——-> KLIK. Tu również mamy odkrywane okienka i do tego ścieżki, czyli coś w rodzaju labiryntów! To zdecydowanie coś dla mojego Malucha.

maplaglodna

6. “Czy dosięgnie?” Taro Miura Wydawnictwo Tako ——-> KLIK. Czuję, że to coś dla Malucha! Książki tego wydawnictwa uwielbiam, więc myślę, że ta też będzie rewelacyjna.

czy dosiegnie_okladka_200px

7. “Jaś i Małgosia” Tina Meroto Wydawnictwo Tako z kolekcji OQO ———> KLIK. Koniecznie muszę kupić! Uwielbiamy z Maluchem książki z tej serii.

untitled

8. “Strupek” Genichiro Yagyu Wydawnictwo Tako ——–> KLIK. Tytuł od razu zdradza tematykę książki. Wydaje mi się interesująca.

strupek_okladka_200px

9. “Braciszek? Tylko nie to!” z serii Czytamy bez mamy Wydawnictwo Debit ——> KLIK. To wprawdzie książka do nauki samodzielnego czytania, ale można ją czytać również wspólnie z rodzicami. Jestem ciekawa, w jaki sposób przedstawiono tutaj pojawienie się rodzeństwa.

brat

10. “Liczę do 100” Magali Bardos Wydawnictwo Babaryba ——-> KLIK. Tytuł mówi sam za siebie ;)

licze

11. “Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta.” Marcin Brykczyński Wydawnictwo Nasza Księgarnia ——-> KLIK. Zagadki o zwierzętach dla maluchów.

1949_chodzi_o_to_czy_wiesz

12. “Snów kolorowych, placu budowy” Sherri Duskey Rinker Wydawnictwo Nasza Księgarnia ————> KLIK. To taka kołysanka dla maluchów.

1964_snow_kolorowych_placu_budowy

13. “Regulamin na lato” Shaun Tan Wydawnictwo Kultura Gniewu ———-> KLIK. Już sama okładka mnie intryguje. To zbiór wniosków płynących ze wspólnych przeżyć małego chłopca i jego starszego brata. Czuję, że ta książka może być naprawdę fajna!

175

14. “Abecadło. Wierszyki o literkach” Anna Edyk-Psut Wydawnictwo SBM ——> KLIK. Nie znam tego wydawnictwa, ale ta książka mnie zainteresowała. Mój Maluch lubi takie wierszyki o literach.

9788378455653_ABECADLO. WIERSZYKI DLA DZIECI_mala

15. “Emma chce grać jazz!” Przemysław Wechterowicz Wydawnictwo Skrzat ——-> KLIK. To książka dla starszych dzieci, ale opis jest tak zachęcający, że mnie zaciekawiła. Poza tym bardzo lubię książki tego autora.

8cce78abd0cc0367ca804d2f274dcf2b

16. “Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii” Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska Wydawnictwo Co ja na to ——> KLIK. Czuję, że to może być rewelacyjna książka!

Przyjaciele-żyrafy-okładka-211x300

17. “Książka z tatuażamiWydawnictwo Zielona Sowa ——-> KLIK. To książka przeznaczona wprawdzie od 4 lat, ale Maluchowi na pewno przypadłaby do gustu.

9788378958680

Przeglądałam też zapowiedzi na stronach wielu wydawnictw. Już nie mogę się doczekać kilku książek :)

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

26 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>