Jak wiecie książek dla dzieci mamy dużo. Bardzo dużo. I ciągle mi mało. Niestety nie jestem w stanie kupić wszystkiego co mi się podoba, przynajmniej tak od razu. Jak wpada mi w oko coś ciekawego, zapisuję sobie na listę i potem sukcesywnie kupuję.
Dzisiaj chcę Wam pokazać nowości wydawnicze dla dzieci, które wydają mi się interesujące. Może nie do końca są do książki, które ukazały się w ostatnim czasie, ale na stronach wydawnictw są nadal w dziale nowości. A może ktoś z Was ma już którąś z tych książek i napisze, czy warto kupić?
1. “Co wypanda, a co nie wypanda” Ola Cieślak Wydawnictwo Dwie Siostry ——> KLIK. Według opisu to rozbrajający poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych.
2. “Co by było, gdyby” Przemysław Wechterowicz, Dorota Wątkowska Wydawnictwo Muza ——> KLIK. Są dwa tomy z tej serii. Według opisu, oprócz zabaw rozwijających autorzy proponują również zadania typu labirynt (coś dla Malucha!), dopasowywanie, liczenie, dobieranie i porównywanie.
3. “Na wsi. Otwórz i odkryj” Wydawnictwo Wilga ——-> KLIK. Tu mamy okienka do odkrywania. Maluch nadal bardzo lubi tego typu książki.
4. “Moje miasto. Zbuduj sama, zbuduj sam” Wydawnictwo Wilga ——-> KLIK. To książka z tekturowymi modelami sklepów itd. U nas takie rzeczy szybko się niszczą, ale samo składanie sprawia Maluchowi radość.
5. “Małpka jest głodna” Joanna Liszewska Wydawnictwo Wilga ——-> KLIK. Tu również mamy odkrywane okienka i do tego ścieżki, czyli coś w rodzaju labiryntów! To zdecydowanie coś dla mojego Malucha.
6. “Czy dosięgnie?” Taro Miura Wydawnictwo Tako ——-> KLIK. Czuję, że to coś dla Malucha! Książki tego wydawnictwa uwielbiam, więc myślę, że ta też będzie rewelacyjna.
7. “Jaś i Małgosia” Tina Meroto Wydawnictwo Tako z kolekcji OQO ———> KLIK. Koniecznie muszę kupić! Uwielbiamy z Maluchem książki z tej serii.
8. “Strupek” Genichiro Yagyu Wydawnictwo Tako ——–> KLIK. Tytuł od razu zdradza tematykę książki. Wydaje mi się interesująca.
9. “Braciszek? Tylko nie to!” z serii Czytamy bez mamy Wydawnictwo Debit ——> KLIK. To wprawdzie książka do nauki samodzielnego czytania, ale można ją czytać również wspólnie z rodzicami. Jestem ciekawa, w jaki sposób przedstawiono tutaj pojawienie się rodzeństwa.
10. “Liczę do 100” Magali Bardos Wydawnictwo Babaryba ——-> KLIK. Tytuł mówi sam za siebie ;)
11. “Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta.” Marcin Brykczyński Wydawnictwo Nasza Księgarnia ——-> KLIK. Zagadki o zwierzętach dla maluchów.
12. “Snów kolorowych, placu budowy” Sherri Duskey Rinker Wydawnictwo Nasza Księgarnia ————> KLIK. To taka kołysanka dla maluchów.
13. “Regulamin na lato” Shaun Tan Wydawnictwo Kultura Gniewu ———-> KLIK. Już sama okładka mnie intryguje. To zbiór wniosków płynących ze wspólnych przeżyć małego chłopca i jego starszego brata. Czuję, że ta książka może być naprawdę fajna!
14. “Abecadło. Wierszyki o literkach” Anna Edyk-Psut Wydawnictwo SBM ——> KLIK. Nie znam tego wydawnictwa, ale ta książka mnie zainteresowała. Mój Maluch lubi takie wierszyki o literach.
15. “Emma chce grać jazz!” Przemysław Wechterowicz Wydawnictwo Skrzat ——-> KLIK. To książka dla starszych dzieci, ale opis jest tak zachęcający, że mnie zaciekawiła. Poza tym bardzo lubię książki tego autora.
16. “Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii” Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska Wydawnictwo Co ja na to ——> KLIK. Czuję, że to może być rewelacyjna książka!
17. “Książka z tatuażami” Wydawnictwo Zielona Sowa ——-> KLIK. To książka przeznaczona wprawdzie od 4 lat, ale Maluchowi na pewno przypadłaby do gustu.
Przeglądałam też zapowiedzi na stronach wielu wydawnictw. Już nie mogę się doczekać kilku książek :)
O autorce: Mamiczka
Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.
Ruby Soho
Regulamin na lato wygląda intrygująco. Część lektur znamy, część widzę po raz pierwszy..
Mamiczka_Malucha
To prawda, Regulamin się wyróżnia ;)
A które z tych książek znasz? Sprawdziły się?
Ilona Popławska
Mam pozycję nr 2, obie książeczki. Ci powiem że wyobraźnię tu trzeba mieć :) a są też właśnie takie zadania, krótkie ale za to śmieszne i ciekawe
Mamiczka_Malucha
Ja właśnie lubię tego typu książki :) A pisałaś już o nich u siebie? Jestem ciekawa, jak wyglądają w środku.
Ilona Popławska
jeszcze nie. w przyszłym tygodniu będą.
Mamiczka_Malucha
To na pewno przeczytam :)
mama-granda
My mamy książkę Oli Cieślak – jednak z lepszych, która wpadła nam ostatnio w ręce ! ;) http://mama-granda.blogspot.com/2014/04/maa-rzecz-o-dobrym-wychowaniu.html
Mamiczka_Malucha
Super, lecę czytać Twój wpis :)
Agnieszka S.
Strupek… – oj tak, o chyba książeczka dla nas :) Ranki mojej Sary to za każdym razem normalnie, jak rany cięte :) Małe zadrapanie a zamoczenie tego miejsca w kąpieli nie wchodzi w grę :)
Mamiczka_Malucha
No to faktycznie tematyka akurat :D
Joanna Andryszczyk
Co by było – mamy dwie częsci do opisania na blogu tylko m iczasu brak :/
Mamiczka_Malucha
Zmobilizuj się :D
Renata
Jejku, ile fajnych książek!!!
Mamiczka_Malucha
Dlatego nie wiem, na które się zdecydować jako pierwsze :D
Paulina Kwiatkowska
Na wsi, Moje miasto i Abecadło z chęcią bym widziała w przyszłości u siebie.
Kiti
Małpka jest głodna! chciałabym zobaczyć na żywo.
Mamiczka_Malucha
Ja też :D
Ines
Jak uda Ci sie kupic Małpka jest głodna! i juz przetestujecie z Maluchem, to bardzo prosze o recenzje najlepiej ze zdjeciami, bo wyglada bardzo ciekawie :)
Mamiczka_Malucha
Jasne :)) Zbliża się Dzień Dziecka, więc na pewno tę książkę w najbliższym czasie kupię, bo też jestem bardzo ciekawa, co jest w środku.
Kasia
Mamy “Małpkę…” od kilku dni, wpadła mi w ręce w Empiku i od razu wylądowała w koszyku :) Synek już zdążył polubić książeczkę, a szczególnie prowadzenie palca po przeznaczonej do tego ścieżce. Historyjka opisana jest przyjemną rymowanką, na każdej stronie ścieżka ma inny kształt i prowadzi do ukrytej dziupli, którą trzeba otworzyć (dodatkowa atrakcja dla dziecka ;)). Finał bajki zawsze wywołuje uśmiech na twarzy mojego syna :) Szczerze polecam!
Mamiczka_Malucha
Dziękuję Kasiu za opis! Muszę kupić tę książkę koniecznie! To będzie coś idealnego dla mojego Malucha, dobrze czułam :)
Agnieszka
Ja mam Abecadło – 2,5 letnia Hania je uwielbia. Książka zaczyna i kończy się wierszykiem o literkach. Podoba mi się, że omawiany jest polski alfabet (czyli bez literki “x” i “v” a z “ć, ż” itd. Wygląd każdej literki opisany jest wierszykiem, a potem jest wierszyk, w którym ta literka występuje (F jak foka i wierszyk o foczce ) . Niestety w każdym z nich były wyrazy których znaczenie musiałam tłumaczyć – jak dla mnie za trudne dla małych dzieci (cykada, żabot, ekstrakt z eukaliptusa), ale to i tak nie przeszkodziło córce w zapamiętaniu wierszyków już po kilku czytaniach no i przede wszystkim nauczyła się już kilku literek. Ps. czytam bloga od niedawna, ale jest bardzo inspirujący :) Mam pytanie, bo nie doszukałam się – czy są omówione jakieś audiobooki? Jestem na etapie szukania jakiegoś ciekawego na długą podróż. Pozdrawiam
Mamiczka_Malucha
Bardzo się cieszę, że tu trafiłaś i że blog Ci się spodobał :)
Kilka dni temu wpadła mi w ręce ta książka i zwróciłam uwagę na to, co napisałaś – wyrazy są dość trudne. Ale książka jest bardzo ładnie wydana, dlatego nadal pozostaje na mojej liście do kupienia. Niestety przegrała z dwiema innymi, które spodobały mi się bardziej i musi poczekać na swoją kolej :)
Niestety żadnych audiobooków jeszcze nie omawiałam, bo na razie mamy tylko jeden (Pszczółka Maja), ale Maluch nie przepada za taką formą bajek (chodzi mi o dłuższe wersje). Z takich do słuchania preferuje jedynie krótkie, o których wspominałam we wpisie o Misiu Ricco https://czymzajacmalucha.pl/zabawka/293-mis-ricco-interaktywna-spersonalizowana-zabawka.html. Cały czas jednak pracuję nad tym, bo taka forma książek również świetne pobudza wyobraźnię. Ricco ułatwia mi to zadanie, bo jeszcze kilka miesięcy temu Maluch nie wysłuchałby piosenki, nie widząc obrazu :)