320. Jabłonka Eli.

Elę i jej kolegę Olka znamy od dawna, dzięki serii “Ela i Olek”, o której pisałam tu ——> ELA I OLEK.

Tym razem przyszła kolej na książkę z dużo większą ilością tekstu. Bohaterowie ci sami (tylko trochę starsi), ta sama autorka, ilustracje w tym samym stylu.

Jabłonka Eli” to ciekawa książka Catariny Kruusval, wydana przez Zakamarki.

SAM_4659

Bardzo podoba mi się klimat tej książki. Jest to historia o dużej jabłoni, na której lubili się bawić Ela i Olek. Każde z nich miało na niej swoją ulubioną gałąź do siedzenia. Na poszczególnych stronach możemy zobaczyć, jak jabłoń się zmienia w czasie wiosny, lata, jesieni i zimy (to świetny punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem na temat pór roku). Wiosną jabłoń robi się cała biała od kwiatów, latem zamienia się w zieloną grotę, jesienią zielone kwasidła zmieniają się w bardzo smaczne żółto-czerwone jabłka, a zimą gałęzie jabłoni mocno się kołyszą. Niestety pewnego zimowego wieczoru wichura jest tak silna, że złamana jabłoń upada na ziemię. To przykra sytuacja dla wszystkich bohaterów (tu z kolei można rozwinąć wątek i porozmawiać z dzieckiem o takich emocjach, jak smutek, żal, strata). Jak zakończy się ta historia? Tego Wam nie zdradzę. Ale dodam jeszcze, że dzięki tej książce można porozmawiać również o cierpliwości, dzieleniu się i przyjaźni.

Piękne ilustracje idealnie współgrają z tekstem. Okładka jest twarda (brak zaokrąglonych rogów), ale strony nie. Książka jest dużego formatu.

Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale mój Maluch jako 2,5-latek z zainteresowaniem wysłuchiwał całej. Wszystko zależy tu jednak od tego, na ile dziecko jest przyzwyczajone do takich książek, bo jednak tekstu jest tu sporo.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_4662

SAM_4661

SAM_4667

SAM_4666

SAM_4668

SAM_4671

SAM_4672

SAM_4673

SAM_4674

SAM_4675

SAM_4677

SAM_4660

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>