323. Świeci gwiazdka. Akademia mądrego dziecka.

Dziś pokażę Wam kolejną książkę z serii Akademia mądrego dziecka (o poprzedniej pisałam tu ——-> KTO ROBI HU-HU?). I chociaż są to książki przewidziane dla dzieci od 0-2 lat, to na tyle przypadły Maluchowi do gustu (obecnie ma 2 lata i 8 miesięcy), że kupuję kolejne, aby skompletować mu całą serię.

Świeci gwiazdka” to książka Zbigniewa Dmitrocy, wydana przez Wydawnictwo Egmont.

SAM_4748

Jest to krótka, rymowana historia o małym lisku, który wędrując nocą spotyka różne śpiące zwierzęta, np. krowy, żabki, koty. Nie mógł zasnąć, więc postanowił zobaczyć, co się dzieje w okolicy. Rymy są proste i dobrze się je czyta, ale jest tu jedno słowo, które mnie irytuje. Chodzi o obórkę: “W przytulnej obórce śpi krowa i cielę”. Ja takie miejsce nazywam po prostu oborą, a to zdrobnienie jest według mnie niepotrzebne. Podoba mi się jednak klimat tej książki. Jest spokojny i wyciszający. Taka typowa książka na wieczorne czytanie.

Na każdej ze stron jest wycięta gwiazdka, która z każdą kolejną ilustracją jest coraz mniejsza. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny. Maluch oczywiście lubi wkładać palce do środka i robi to prawie przy każdym czytaniu.

Ilustracje bardzo mi się podobają. To niewątpliwie duży atut tej książki. Są delikatne, spokojne, miło się na nie patrzy. I chociaż według mnie ta część z serii jest gorsza od tej, którą pokazywałam Wam ostatnio, to Maluchowi się podoba.

Ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Jest średniego, kwadratowego formatu.

SAM_4750

SAM_4751

SAM_4754

SAM_4753

SAM_4756

SAM_4760

SAM_4755

SAM_4762

SAM_4763

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>