326. Małpka jest głodna – pokaż paluszkiem, którą drogą powinna iść.

Niedawno przygotowałam dla Was wpis z nowościami wydawniczymi dla dzieci ——-> NOWOŚCI. Część z nich już kupiłam, ale nie wiem, kiedy uda mi się je Wam pokazać. Obecnie czeka na wpis kilkadziesiąt książek. Ale tę chciałam Wam pokazać już teraz, bo wiem, że wiele z Was było ciekawych, jak ta książka wygląda w środku i czy warto ją kupić. Otóż warto! Jest świetna.

Małpka jest głodna” to pomysłowa książka Grupy Wydawniczej Foksal (Wilga).

SAM_4819

Jeśli Wasze dzieci lubią labirynty (tak, jak mój Maluch) lub chcecie, żeby polubiły, to ta książka świetnie się do tego nadaje. Jest to krótka, rymowana historia o małpce, która szukała bananów. Zadanie małego czytelnika polega na tym, żeby ją do nich doprowadzić. Na każdej ze stron jest ścieżka (jest ich łącznie 5 + jedna dodatkowa na okładce), po której należy wodzić małym paluszkiem. Na końcu tych dróg jest okienko, pod którym skrywa się jakiś “sekret”. Maluchowi bardzo ta książka przypadła do gustu. I chociaż zna ją już doskonale na pamięć, to za każdym razem jego paluszek z zapałem jeździ po ścieżkach i ze zdziwieniem stwierdza, że tym razem pod danym okienkiem to nie są jednak banany :)

Tekst jest prosty i wesoły. Rymy dobrze mi się czyta, np. “Sunie wśród liści mały paluszek. Chce pomóc małpce napełnić brzuszek. Na wielkim drzewie owoców szuka, zaraz do dziupli głośno zastuka”. I chociaż jest krótka, to potrafi zająć Malucha, bo prosi o jej czytanie wiele razy pod rząd. Wprawdzie przewidziana jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem świetnie się sprawdzi także u młodszych (od roku w górę). Mój Maluch ma obecnie 2 lata i 8 miesięcy i pewnie gdyby nie to, że uwielbia labirynty, ścieżki i odkrywane okienka, to książka po jakimś czasie mogłaby go zacząć nudzić. Świetnie sprawdzi się również do poznawania zwierząt mieszkających w dżungli.

Książka jest bardzo kolorowa i ładnie wydana. Ma twarde strony z zaokrąglonymi rogami! To duży plus zwłaszcza dla młodszych dzieci. Ilustracje są wesołe i z pewnością przyciągną uwagę dzieci.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK. Koniecznie muszę jeszcze dokupić drugą książkę z tej serii ———-> KLIK.

SAM_4820

SAM_4821

SAM_4822

SAM_4823

SAM_4825

SAM_4826

SAM_4828

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

8 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>